Web sitesinden aktarılan verileri formülde kullanamama

Excel Vers. ve Dili
excel 2002 ingilizce
Web sitesinden aktarılan verileri formülde kullanamama

--------------------------------------------------------------------------------

Merhaba arkadaşlar. Ben işim gereği uluslararası emtia piyasalarını inceliyorum. Ve fiyat tahmini tablosu hazırladım.Fakat 4 5 değişken (döviz kuru,emtia fiyatı,risk oranı,direnç,destek kanalları vs) sonuçlarıyla hesaplama yapmam gerek. Özetle, bir web sayfasından emtia fiyatlarını excel e aktardım ve bunları döviz kuruyla ya da her hangi bir sayıyla 4 işlem bile yapamıyorum,hata veriyor. Verilen hatanın açıklamasında şu yazıyor.

Possible causes and solutions
Entering text when the formula requires a number or a logical value, such as TRUE or FALSE

Microsoft Excel cannot translate the text into the correct data type. Make sure the formula or function is correct for the required operand or argument, and that the cells that are referenced by the formula contain valid values. For example, if cell A5 contains a number and cell A6 contains the text "Not available", the formula =A5+A6 will return the error #VALUE!.

Yardım eden olursa çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Örneğin, eğer hücre A5, bir sayıyı içerirse, ve hücre A6, "Müsait değil" metni içerirse, formül= A5+ A6, hataya VALUE'i dönecek!.

Veren hata bu şekilde..

Sizin örneğinizde bu tip veriler varmı..

Örnek bir dosya eklemeniz mümkünmü.

Not: Aynı soruyu bütün başlıklar altında açmanıza gerek yoktur..

Excel Vers. ve Dili
excel 2002 ingilizce
saol kardeş-ekledim sayfayı-yardımı bekliyorum

tamam ekledim excel sayfasını.umarım yardımınız olur

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Gördüğüm kadarı ile,

0.45
0.68
0.99
1.00

bu tür veriler de arada nokta kullanılmış oysaki 0,45 0,68 0,99 1,00 şeklinde olması gerekir.

Bu durumu düzeltip denermisiniz..

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Ctrl H ile Aranan'a . Yeni değere , yazıp tümünü değiştir yapabilirsiniz..

Excel Vers. ve Dili
excel 2002 ingilizce
malesef işe yaramıyor...

malesef . , değiştirmek işe yaramıyor.denedim.Fakat veriler web sitesinden güncellendiğinde yeniden aynı hatayı veriyor..Başka önerisi olan var mı?

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Örnek dosyayı inceleyiniz. Aynı şeyleri uygulayıp yaptım oldu. İstediğiniz bu değil mi?

Excel Vers. ve Dili
excel 2000 Türkçe
&
excel 2003 Türkçe
anlayamadığım bir olay oldu ama macro yinede iş görüyor.

aldığınız verilerin bulunduğu kısmı seçin ve düğmeye basın. işinizi görecektir.

Excel Vers. ve Dili
excel 2002 ingilizce
hayır gene olmadı beyler

arkadaşlar, veri güncenlendiğinde saçma bir rakama dönüşüyor toplamak istediğim ikinci veri. İlk arkadaşın verdiği örnekte fiyat 19.000 küsür gibi abuk bişeye dönüşüyor. karadami senin düşme de işe yaramadı malesef. zaten tıklayınca macro güvenlik hatası veriyor. güvenliği low yaptım bu sefer de imzalı değil diyor :( benim yapmak istediğim sabit olan c13 ile webten sürekli güncellenen k5'i toplamak, ve böylece fiyat hareketini takip etmek. sanırım ben yeterince hakim olmadığım için, tam anlatamıyorum derdimi :(((

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
arkadaşlar, veri güncenlendiğinde saçma bir rakama dönüşüyor toplamak istediğim ikinci veri. İlk arkadaşın verdiği örnekte fiyat 19.000 küsür gibi abuk bişeye dönüşüyor. karadami senin düşme de işe yaramadı malesef. zaten tıklayınca macro güvenlik hatası veriyor. güvenliği low yaptım bu sefer de imzalı değil diyor :( benim yapmak istediğim sabit olan c13 ile webten sürekli güncellenen k5'i toplamak, ve böylece fiyat hareketini takip etmek. sanırım ben yeterince hakim olmadığım için, tam anlatamıyorum derdimi :(((
Dosyanız ekte.

.

Excel Vers. ve Dili
excel 2002 ingilizce
Malesef bir süre sonra tekrar saçma rakamlar çıkmaya başladı...