Word belgesindeki üstbilgi ve altbilginin yazıcıdan çıktı alınan kağıda basılmamasını sağlamak.

altan888

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27.09.2026
Merhaba, üç ayrı şirketin banka talimatlarını aynı bilgisayardan hazırlıyorum, o an ekranda açık olan talimatın hangi şirketin banka talimatı olduğunu anlamak bazen zor oluyor ve bazı karşıklıklar yaratabiliyor, bunu önlemek adına üst bilgi ve alt bilgiye firma logosunu koymak istiyorum ancak talimatı yazıcıdan çıktı aldığımda (yazıcıdaki a4 talimatı zaten firma logolu olduğu için) üst veya alt bilgilerin kağıda basılmamasını istiyorum, bunu nasıl yapabilirim. Basit ve pratik bir yolu var mıdır? Yardımlarınızı rica ediyorum.

Not: Word'de firma logo ve adresini üst ve alt bilgiye koymanın şöyle bir faydası oluyor benim için, yazılacak talimatta çıktı almadan üst ve alt bilgi arasında gerçek anlamda ne kadarlık yazma yeri olduğu konusunda çok faydalı oluyor. Ancak diğer türlü logo boşluksuz yazılan talimat çıktı alındığında yazıların taşması durumunda logo ve adres bilgilerinin üzerine yazının kaydığı oluyor.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Marjinleri değiştirerek olabilir diye düşünüyorum.....

En kötü ihtimalle; VBA ile yazdırmadan önce Header ve Footer gizlenir, yazdırdıktan sonra tekrar görünür yapılır....

.

altan888

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 TR
27.09.2026
Marjinleri değiştirerek olabilir diye düşünüyorum.....

En kötü ihtimalle; VBA ile yazdırmadan önce Header ve Footer gizlenir, yazdırdıktan sonra tekrar görünür yapılır....

.
Teşekkür ederim.