word-şablon ve makro kullanımı

Excel Vers. ve Dili
2003-TR
alan ekleme :
ctrl +f9 (bir önceki sayfada yazılmıs zaten)
alan ekleme yapıldıktan sonra güncelleme yapmak gerekiyor (alana sağ tıklayıp alanı güncelle) yoksa alanın dışına yazıyor text in değerlerini ve başka bir değer girildiğinde önceki değerin yerini almıyor, bir de alan adları yazılacaksa nokta vs. kullanmamak gerekiyor.

çok faydalı bir konu teşekkürler deeem ve modali

Excel Vers. ve Dili
2003-TR
Sayenizde TextBox lara girilen verileri fieldlerle metnin istediğimiz yerine taşınmasını öğrendim.
Bu konu ile ilgili son bir çözüm arıyorum.

Yukarıdaki işlemin tersini; yani fieldlere texboxlardan girilmiş olan verileri tekrar textboxlara nasıl çağırabiliriz. Aşağıdaki gibi Kodları tersten yazmayı denedim ama hata vermemesine karşın verileri TextBoxlara alamadım. Yardımcı olur musunuz?

bilgiler(2) = ograd.Text yerine ograd.Text = bilgiler(2)

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın prtkl,

Kod:
Private Sub Al_Click()
Dim ss As Field
Dim bilgiler(4) As String
Dim i As Integer
 i = 0
For Each ss In ActiveDocument.Content.Fields
bilgiler(i) = ss.Result.Text
 i = i + 1
Next
Ad.Text = bilgiler(0)
Soyad.Text = bilgiler(1)
Yaş.Text = bilgiler(2)
Tel.Text = bilgiler(3)

End Sub
İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003-TR
Merhabalar,

Projeyi geliştirdikçe yeni çözümler bulmam gertekiyor ve yeni bir problemle karşı karşıyayım.

Ekte gönderdiğim dosya daha önce gönderdiğimin bölünmüş hali.
2 adet dosya var. Adları "Field" ve "UserForm"

Field dosyasında sadece fieldler ayarlandı, içinde userform yok.
UserForm dosyasında da sadece veri alışverişi yapılacak olan userform var ama field ler yok.

yapmak istediğim:

userforma girilen bilgilerin field dosyasındaki alanlara yazdırılmasını ve tekrar çağrılması sağlamak.

Burada benim aklıma field dosyasının içeriğini userformun olduğu dosyaya kopyalayıp yağıştıracak bir komut yazmak geldi (bu kodu yazabilir misiniz?) ama siz ne dersiniz bu şekilde mi olur yoksa başka bir yol var mı?

Kolaygelsin..

Ekli dosyalar