Xp 2007 grafik veri noktası rengi

Excel Vers. ve Dili
MS XP 2007
Arkadaşlar, grafiğimi iyi güzel yapıyorum fakat 2003 sürümünde aksaksız çalışırken 2007 sürümünde sorun yaşıyorum. Grafik rengimi neden ayarlayamıyorum? Örneğin sütun grafiğin bir serisi mavi renkte ise diğeri illa kırmızı oluyor?

Teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Örneğin sütun grafiğin bir serisi mavi renkte ise diğeri illa kırmızı oluyor?
Excel davranması gerektiği gibi davranıyor ... Default olarak, serilerin renkleri zaten farklıdır.

Eğer tek bir seriniz varsa ve siz bu serinin noktalarının renklenmesinden bahsediyorsanız; "Noktalarda renk değiştir" komutunu verip vermediğinizden emin olun.

Excel Vers. ve Dili
MS XP 2007
Excel davranması gerektiği gibi davranıyor ... Default olarak, serilerin renkleri zaten farklıdır.

Eğer tek bir seriniz varsa ve siz bu serinin noktalarının renklenmesinden bahsediyorsanız; "Noktalarda renk değiştir" komutunu verip vermediğinizden emin olun.

Yanlış anladınız tabi ki renkler farklı olacak serilerde; yoksa grafik nasıl anlaşılır?

Ben grafiğe kendi standart renklerimi vermek istiyorum. Örneğin mor ve maviyi bir grafikte kullanamazsınız. Serilerimin renklerini ayarlamak istiyorum.

Noktalarda renk değiştir diye bir komut XP 2007'de nerede var??

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Durumunuzun anlaşılabilirliğini artırmak adına; örnek bir dosya hazırlarsanız iyi olur.

Excel 2007'de, bir serideki tüm noktaların farklı renklendirilmesi için ...

Grafik üzerinde Veri serinizi seçerek sağ mouse tuşuna basın. Popup menüden; "Veri Serilerini Biçimlendir"i seçin. "Dolgu" özelliğini seçin. Sağ taraftaki bölümde; "Noktalarda renk değiştir" seçeneğini göreceksiniz.

Excel Vers. ve Dili
MS XP 2007
Dilimlerde renk değiştir seçeneğini buldum. Ayarları da yaptım. Teşekkürler.