yapamadığım excel calışmasını elle yaptım nasıl formüle dönüştüreceğim bilmiyorum.

Excel Vers. ve Dili
ms 2003
arkadaşlar dün gönderdiğim sorunumu bu sefer verileri girip manuel olarak yaptım ve bi acıklama yaparak ne yapmak istediğimi sizlere eksiksiz anlatabileceğimi umarak sorunuma yardım istiyorum.verdiğim rahatsızlıktan ötürü herkesten özür dilerim.kolay gelsin. ii calışmalar.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Konu anlaşılmıyor.
Dağa fazla açıklama yapınız.?
Veriler nereye yazılacak.Gruplamalar nerden alınacak yani bir sürü belirsizlik var.:cool:

Excel Vers. ve Dili
ms 2003
sayın evren gizlen günlük haftalık ve aylık diye belirttiğim alanlardan alınarak
grup başlığı yazdığım yerlere gruplandırılacak.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
sayın evren gizlen günlük haftalık ve aylık diye belirttiğim alanlardan alınarak
grup başlığı yazdığım yerlere gruplandırılacak.
Neye göre gruplandırılacak?Hepsimi yazılacak?

Excel Vers. ve Dili
ms 2003
verileri ben kendim kullandığım bi programdan alarak günlük haftalık ve aylık diye belirttiğim sutunlara yerleştiriyorum
ve yerleştirdiğim zaman günlük haftalık ve aylıkta cıkanlar ,günlük ve aylıkta vs vs diye belirttiğim alanlara excele aktardığım verilen yani günlük haftalık ve aylık diye aktardıklarımın aynı olanlarını gruplamak istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
ms 2003
günlük haftalık ve aylık diye belirttiğim sutunlardaki verilerin birbirleriyle aynı olanlar var ve bunları gruplamak oldukca uzun zaman alıyor.manuel olarak bu üçünde ortak cıkanları günlük haftalık ve aylık ta cıkanlar diye ayırdım.bu verilerin içinde üç grupta olmayan iki grupta olanlar var.onlarıda aynı şekilde ayırmak ve ayrı olarak belrttiğim gruba aktarmak istiyorum.umarım anlatabilmişimdir.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Günlük ve haftalık için hazırladım.Diğerlerini yapmadım,dağa.
GRUPLA butonuna basınız ve günlük ve haftalık listesini inceleyiniz.
Eğer istediğiniz bu şekilde ise düer gruplarıda aynen yapacam.:cool:
Ekli dosyayı inceleyiniz.:cool:

Excel Vers. ve Dili
ms 2003
evet cok teşekkür ederim.aynen istediğim gibi.olmuş yalnız sizden bi ricam olacak gruplama tuşunu bağımsız yada tam ortaklıklı yaparsanız sevinirim.elinize emeğinize sağlık.cok teşekkürler.aklımdayken grupla tuşunun bulunduğu alanı da gruplandırmanız gerekecek.tekrar tekrar teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
ms 2003
cok fazla olacak ama bir tane de boş olarak ayrı gönderirseniz cok sevinirim.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.
Syn. Evren'in kodları sorunu büyük ölçüde çözümlendiği kanısındayım.
Bende (tablo yapısını değiştirerek) farklı bir tablo oluşturdum. Esnek ve düzenlenebilir olmasından dolayı alternatif olarak ekliyorum.
İyi çalışmalar.

Son düzenleme:

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Slm.
Syn. Evren'in kodları sorunu büyük ölçüde çözümlendiği kanısındayım.
Bende (tablo yapısını değiştirerek) farklı bir tablo oluşturdum. Esnek ve düzenlenebilir olmasından dolayı alternatif olarak ekliyorum.
İyi çalışmalar.
Sayı Muygun AFM FILM G sütununda 96ncı satırda gözüküyor.:cool:

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Haftalık-Aylık gruplamasında bir hara vardı .Düzelttim.
Bu dosyayı kullannınız.:cool:

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Aynı sütunda 2. satırda da geçiyor.
Sorudan anladığım; 1 firma hangi grup yada gruplarda anılıyorsa 1 kez yazılması yeterli aksi halde istenilen tabloların alt alta kopyalanması gibi bir şey oluyor.
yada ben yanlış algılıyorum. :)
İyi çalışmalar.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Aynı sütunda 2. satırda da geçiyor.
Sorudan anladığım; 1 firma hangi grup yada gruplarda anılıyorsa 1 kez yazılması yeterli aksi halde istenilen tabloların alt alta kopyalanması gibi bir şey oluyor.
yada ben yanlış algılıyorum. :)
İyi çalışmalar.
Evet sayın muygun bir hata yapmışım düzelttim.Dosyayı 13.ncü mesajda yolladım.:cool:

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Kullanılabilir çalışmalar arşivime aldığım çalışmanızdan dolayı tş. eder, iyi çalışmalar dilerim.

Excel Vers. ve Dili
ms 2003
sayın evren gizlen günlük haftalık ve aylıkta cıkanlar yeşil olan başlıkta da gruplama istemiştim ve mesajımda belirtmiştim.size zahmet olacak ama o başlıgara gruplama yapabilirseniz cok sevinirim vee tablo bu haliyle müthiş olmuş elinize emeğinize sağlık cok teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2003
sn Evren

gruplamayı nasıl yapıyosunuz makro veya formüllemi açıklarmısınız lütfen öğrenme açısından

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
sayın evren gizlen günlük haftalık ve aylıkta cıkanlar yeşil olan başlıkta da gruplama istemiştim ve mesajımda belirtmiştim.size zahmet olacak ama o başlıgara gruplama yapabilirseniz cok sevinirim vee tablo bu haliyle müthiş olmuş elinize emeğinize sağlık cok teşekkür ederim.
İstediğiniğiz gruplamada yapılmıştır.:cool: