Yazılan değerlerin otomatik atanması

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 TR
sn. bugrahan;

ekteki dosyayı inceler misiniz? istediğiniz böyle bir şey mi bilmiyorum ama, umarım işinize yarar...

Bir sayfada yazdığım isimin karşılığındaki değerlerin başka bir sayfada isimin geçtiği yere alt alta otomatik olarak atmasını istiyorum..
Saygılarımla...

Sayın cellchug öncelikle ilginize teşekkür ederim,ama benim isteğim tam olarak bu değil.Örneğim ekte yardımlarınız ve alakınız için şimdiden teşekkürler.
Saygılarımla....

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
M.Office/Excel 2007 Türkçe
Sn BuGRaHaN
Ekim2 sayfasında B2 hücresine
=EĞER(EHATALIYSA(DÜŞEYARA($A$1;EKİM!$B$3:$K$40;2;0));"";DÜŞEYARA($A$1;EKİM!$B$3:$K$40;2;0))

yazın ve değiştirerek aşağıya doğru çekerek kopyalayın.(kırmızı yerleri değiştirmeyi unutmayın)

Son düzenleme:
Sayın yuttas ve AS3434;
Teşekkür ederim ama açıkcası ben biraz daha kolay olan bi şey istedim mesala şöle;; örnekte ekim sayfasındaki isimlerin,açıklamaların yazılı olduğu sayfanın başına bir buton koysak diyorum ve yazılan her isimede diğer sayfada yani ekim2 sayfasında bir kare alt alta yer yapsak ve ana sayfadaki ismin üzerine tıklayıp sonra üstte bulanan butona basarak ismin bulunduğu diğer sayfadaki yerine kendisi otomatik olarak atamasını istiyorum..
Saygılarımla...
Teşekkürler....