yedek almayla ilgili

Excel Vers. ve Dili
ofis 2003 Tr
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:="D:\YEDEK\" & [veri!b1] & "cilt.xls"
yedek alırken aynı dosyadan varsa değiştirme istiyormusun sorusuna hayır dediğimde hata veriyor

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Belirttiğiniz yerde aynı isimde bir dosya varsa kod verdiğiniz satırda duraklatılıyor. Eğer siz sorulan soruya evet cevabını verirseniz kod çalışmaya devam ediyor hayır cevabını verirseniz kod yürütüemediğinden hata veriyor.

Çözümü: Dosyanın var olup olmadığını siz kontrol edin. Aşağıdaki kodlar işinize yarayabilir.

Kod:
Sub FarklıKaydet()
    Dim Dosya As String
    Dosya = "D:\" & "cilt.xls"
    If Not Dir(Dosya) = "" Then
        If MsgBox("Bu konumda '" & Dosya & "' dosya zaten var. Değiştirmek ister misiniz?", vbInformation + vbYesNoCancel) = vbYes Then
            Application.DisplayAlerts = False
        Else
            Exit Sub
        End If
    End If
    ActiveWorkbook.SaveAs Filename:=Dosya
    Application.DisplayAlerts = True
End Sub

Excel Vers. ve Dili
ofis 2003 Tr
sn alpi sorunum halloldu teşekkür ediyorum bir de kolayca kod bankasını indirdim kurdum ama hiç bir şey göremiyorum acaba benim pc de eksik bir şey mi var

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Sayın Çobanoğlu bahsettiğiniz uygulamanın amacı şudur: Kendiniz birşeyler öğrendiğinizde bu kod bankasına kodları yazarak daha sonra hatırlayabilmenizi sağlamaktır. Yani program benden kodlar sizden. Aslında yöneticiler el atsalar forumumuzu kullanan herkes bu kod bankasına kod göndererek gerçek bir banka oluşturabiliriz.

Excel Vers. ve Dili
ofis 2003 Tr
gerçekten çok verimli bir çalışma olurdu.tşk