yeni girilecek bilgileri okutma

merhaba, benim kucuk bir işyerim var, hesaplarımı excelde tutuyorum, basit formulleri kurabiliyorum ama merak ettigim birsey var.
benim hesaplarım hafta hafta, bilgiler 7 sayfada, ben bu bilgilerin özetini 8.sayfada toplamak istiyorum ve henuz gelmeyen haftaların bilgilerini girdigimdede otomatik olarak okumasını istiyorum. formullerle mumkunmudur. bilgi verirseniz memnun olurum. şimdiden teşekkürler

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
Henüz gelmeyen haftaların bilgilerini nereye nasıl gireceksiniz?
Bir örnek dosya göndererek açıklarmısınız?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki tamamen formüllerle hazırladığım örneği inceleyin. Formüllerin doğru olarak çalışması için sayfalarınızda yaptığım düzenlemeleri dikkatlice inceleyin.

Cevabın için teşekkür ederim. yalnız bir şeyi anlayamadım ya da dosyayı kopyalarken bir hata yapmıs olabilirmiyim bilmiyorum, mesela 17. hafta verisini okuyabilmek için 18.haftanın verilerini girmis olmam gerekiyor,18. haftada veriler girilmis olsada "yok"yazısı cıkıyor.döngü bu şekilde devam ediyor yani 19.haftayı gorebilmem için 20. hafta verilerini girmem gerekiyor ve yine 20.haftada "yok" diyor,veriler okunmuyor.
birde benim öğrenmek istedigim; mesela ekmek sayfasında haftaları yeni girdigimde toplam sayfasında otomatik okuması saglanabilirmi?