Yeni Veri Eklediğimde Aynı No ile Çıkması

Excel Vers. ve Dili
Sürüm 2203, Türkçe
Selamlar, Hazırladığım hastane takip sistemi projesinde hasta kayıt edince sıradaki numarayla ekleme yapıyor. Burada bir problem yok ekledikçe 1,2,3... şeklinde gidiyor fakat şimdi 5.kaydı yaptıktan sonra eklediğim kaydın da 5 numara ile geldiğini fark ettim ve kodda bir türlü çözemedim. Yardım ederseniz çok sevinirim.
Link: https://s6.dosya.tc/server7/ew6nmq/vtpg_proje.xlsm.html

Excel Vers. ve Dili
2016/Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22-03-2023
Slm,
Bir problem gözükmüyor 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10 vs... sırasıyla kayıt işlemini gerçekleştiriyor kontrol edildiğinde.
Komple silip kayıtlarınızı tekrardan yaparak kontrol edebilir misiniz?
Birde randevu tarihi kısmına takvim eklemenizi öneririm. Texboxa tıkladığınızda açılır takvim. Manuel işlem yapmamış olursunuz ve daha hız işlem yapmış olursunuz. Ayrıca bir görsellik katarsınız dosyanıza... Formda örnekleri mevcut...
Başarılar...

Not; Dosyanızda bir problem gözükmüyor.

Takvim Örnek Konu;

Excel Vers. ve Dili
Sürüm 2203, Türkçe
Slm,
Bir problem gözükmüyor 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10 vs... sırasıyla kayıt işlemini gerçekleştiriyor kontrol edildiğinde.
Komple silip kayıtlarınızı tekrardan yaparak kontrol edebilir misiniz?
Birde randevu tarihi kısmına takvim eklemenizi öneririm. Texboxa tıkladığınızda açılır takvim. Manuel işlem yapmamış olursunuz ve daha hız işlem yapmış olursunuz. Ayrıca bir görsellik katarsınız dosyanıza... Formda örnekleri mevcut...
Başarılar...

Not; Dosyanızda bir problem gözükmüyor.

Takvim Örnek Konu;
Dediğiniz gibi bütün kayıtları silip tekrar yaptığımda olması gerektiği gibi ama veri sayfasında 4 nolu veriyi silince sanırım 5 nolu ilk veri onun yerini aldı bu nedenle sonradan eklediğimde ikinci 5 nolu veri geldi. Bu arada öneriniz için teşekkürler, kesinlikle deneyeceğim.

Greenblacksea53

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Tr
05-01-2025
Projenin içine takvim eklenmiş hali, ayrıca dongüye gerek yoktu exceli yormaya gerek yok, son satıra kayıt işlemi yaacaktır zaten kodları incelersen anlarsın.

Ekli dosyalar

Greenblacksea53

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Tr
05-01-2025
Sana önerilerim, tek userform üzerinden ilerlersen daha program tarzı olur kişileri listbox ile userform üzerinden gösterirsin. Ayrıca Hasta kayıt formuna baktım sadece 4 takvimi ekledim birde kayıt tuşu veriler girmeden de boş kayıt ediyordu kontroller ekledim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Sürüm 2203, Türkçe
Teşekkürler hocam, acaba dosyayı linke ekleme ihtimaliniz var mı yoksa erişemiyorum.

Excel Vers. ve Dili
Sürüm 2203, Türkçe

Greenblacksea53

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Tr
05-01-2025
Hocam tekrardan rahatsız ediyorum kusura bakmayın, düzenlediğiniz haliyle Excel 2007 sorunsuz bir şekilde takvimi kullanabiliyorum fakat şimdi Excel 365'in 2203 sürümüyle denediğimde şöyle bir sıkıntıyla karşılaştım. Debug kısmına girince de çağırma fonksiyonunu gösterdi. Acaba bendeki eklentilerde bir eksiklik mi var ondan olabilir mi?
Takvimdeki tarih kısmını siliyor musun manuel olarak silmene gerek yok? TxtRandevu içinde tarih olmalı, tarih yoksa debug hatası alırsın.

Excel Vers. ve Dili
Sürüm 2203, Türkçe
Takvimdeki tarih kısmını siliyor musun manuel olarak silmene gerek yok? TxtRandevu içinde tarih olmalı, tarih yoksa debug hatası alırsın.
Hayır, tarihi seçmek için butona tıkladığımda direkt yukarıda belirttiğim hatayı alıyorum. 2007 versiyonuyla tıkladığımda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Acaba eksik bir mod/eklenti nedeniyle mi meydana geliyor, anlamadım.

Greenblacksea53

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Tr
05-01-2025
Hayır, tarihi seçmek için butona tıkladığımda direkt yukarıda belirttiğim hatayı alıyorum. 2007 versiyonuyla tıkladığımda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Acaba eksik bir mod/eklenti nedeniyle mi meydana geliyor, anlamadım.
Eklenti ile alakalı değil bende Ofis 365 kullanıyorum. Logoya tıklarken TxtRandevu tarih var dimi ? Tlfondan yazıyorum. Eksik yoktur umarım yazdıklarımda.

Excel Vers. ve Dili
Sürüm 2203, Türkçe
Eklenti ile alakalı değil bende Ofis 365 kullanıyorum. Logoya tıklarken TxtRandevu tarih var dimi ? Tlfondan yazıyorum. Eksik yoktur umarım yazdıklarımda.
Evet hocam tarih 31.05.2022 olarak yazıyor hep. Ben değiştirmek için butona tıklayınca direkt hata alıyorum.

Greenblacksea53

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Tr
05-01-2025
Ben denedim, sıkıntı yok, bu güne kadar sıkıntı olmadı. Eklentilerden Msform2.0 var mı bir dene istersen yok ise onu aktif edip denermisin

Excel Vers. ve Dili
Sürüm 2203, Türkçe
Ben denedim, sıkıntı yok, bu güne kadar sıkıntı olmadı. Eklentilerden Msform2.0 var mı bir dene istersen yok ise onu aktif edip denermisin
Anladım hocam, teşekkür ederim bütün emeğiniz için, sorunu çözemedim sanırım benim kullandığım excelde bir eksiklikten dolayı oluyor.