yerel disk d: gözükmüyor

arkadaşlar bir yardım lütfen

benim yerel disk d: gözükmüyor
disk yönetime harfsiz olarak gözükür ve sağlam diyor sağ tıkladığım zaman diski sil sadece aktif.
içindeki bilgiler lazım ne yapmam gerekiyor.

işletim sistemi xp

slm

arkadaşlar

derdimi anlatamadım sanırım resmini koyuyorum.

bir yardım lütfen :?

Windows açılmadan önce Setup'a gir oradan belki bir şeyler görünür.

Windows açılırken siyah ekranda örneğin Setup için DEL tuşu veya F10 gibi bir ifade gördüğünüzde ona basın ve Böylece Bilgisayarın BIOS ayarlarına girersiniz oradan disk'lerin durumuna bakın belki bir çözüm bulursunuz.

sayın sgm020 onu yaptım.
hardisk 40 olarak görüyor. açılışta da her hangi bir hata mesajı vermiyor.
resme baktıysanız c: de her hangi bir problem olmadan kullanabiliyorum. c: ye fat olarak da ntfs olarak işletim sistemini kurdum. olmadı.

lütfen :yardim:

HHD 2 adetmi adetse fdiskdfen etkinlestir
tek parcaysa bilgisayar bileseninden etkinlestırin gene olmazsa pqmagic adlı prgramla aktit hale getirin iyi aksamlar

dilekgüç' Alıntı:
HHD 2 adetmi adetse fdiskdfen etkinlestir
tek parcaysa bilgisayar bileseninden etkinlestırin gene olmazsa pqmagic adlı prgramla aktit hale getirin iyi aksamlar
sayın dilekgüç
hardisk 1 adet c:\ 5 gb d:\32 gb c: de sorun yok. sorun d:\ de o yüzden fdisk işe yaramaz. pgmagic bulup kurdum. çok güzel bir programmış onun için de teşekkür ederim. ama oda işimi görmedi. pqmagic le sadece label verebildim.
gene herşey için teşekkür ederim.

yardımlarını bekliyoruz.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Ben de WinRar olmadığı için, eklediğiniz resmi göremiyorum. Bu nedenle sadece fikir yürütebilirim.

C sürücüsünde WinXP var ve D sürücüsü Fat16 veya FAT32 ise, D sürücüsünü de NTFS olarak biçimlendirin. O zaman, WinXP D sürücüsünü de görecektir.

Not: Sadece fikir yürüttüm. Bir aksilik olur da datalarınızı kaybederseniz bir şey yapamam .... :mrgreen:

sayın haluk bey öncelikle
resmi görmemenize rağmen doğru tahminde bulundunuz.
aynen dediğiniz gibi.

datalara ihtiyacım var.

genede teşekkür ederim.

yardımlarınızı bekliyorum.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
birayfil' Alıntı:
...

yardımlarınızı bekliyorum.
Bana göre yapılması gerekeni yukarıda bahsettim. Bence bir deneyin...

sayın haluk bey

dosyalarım lazım ama biçimlendirme yaparsam dosyalarımı kurtarabilirmiyim.
o zaman.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Diski FAT16 veya FAT32' den NTFS'e çevirince bir problem olmaması lazım. Sonuçta siz diski formatlamıyorsunuz. Sadece dosya yerleşim biçimini değiştiriyorsunuz.

Daha önceden Win98 kullanırken, C' den D sürücüsünü FAT32 yapmıştım ve bir problem olmamıştı.

sayın haluk
bey fat16 fat32 dönüştürmek için biçimlendirmeye gerek olmuyor.
ntfs fat32 dönüştürmek için biçimlendirme yapmak gerekiyor.
biçimlendirme format ın türkçesidir. ikiside aynı şeydir.
sen öyle söyleyince bir baktım ikiside ntfs miş

ppqmagic'le d : görebilirsin bildilerini al sorna formatla d:üstüne sağ tıkla gözat cıkar en üsten tıkla onunla aç bilgilerini al sorna format at baska birsey yapamazsın
istanbuldanmısın iyi aksamlar ben saat 03 kadar int acık baska sorunun olusa yardıncı olurum

sayın dilekgüç

izmirdenim.. şuan evdeyim bilgisayarı iş yerinde bıraktım orada uğraşmak için daha fazla zamanım var. baya ilginç geldi. yarın yada pazartesi günü deneyeceğim. bir şey aklıma takıldı. bunları pqmagic'le de mi yapacağım.
çünkü yukarıda belirtiğim gibi pqmagic sayen de denedim. d:\ olarak gözüküyor ama boyut vermiyor. tıkladığımda ise d:\ erişilemez bozuk dizin veya dosya hatası diyor.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Sayın birayfil,

Benim "biçimlendirmek" diye bahsettiğim olay, sizin "formatlamak" dediğiniz olay değildi.

Yukarıda bahsettiğim gibi, sadece diskin yapısı itibariyle disk üzerindeki dosyaların yaplandırılmasıyla ilgiliydi. FAT16 dosya sistemine sahip bir diski FAT32 olarak değiştirirseniz, diskinizdeki boş alan artacaktır. Bir diski FAT16' dan FAT32'e çevirmek için tabii ki diski formatlamaya gerek yok.

Eğer D sürücüsü de NTFS ise o zaman, başka problemler vardır. Belki D sürücüsündeki "UnAllocated" alanlarla falan oynamak gerekebilir. Kesin olarak bir şey söylemek için görmek lazım.

PQMAGİCLE GÃ?Z AT YAP İCİNDEKİ BİLGİLERE ULASABİLİRSİN
erişilemez bozuk dizin veya dosya hatası diyor Ã?YLE DENEME YAPMADIM SEN YİDE DENE AMA ALACAGIN GİLGİ 5 GB DEN BÜYÜKSE BASKA HHD TAKMAN GEREK CÜNKÜ BİLGİ TRANSFERİNİ YAPABİLMEN İÇİN AMA BAÞKA PRG LER VAR AKLIMDA DEGİL SİMDİ EVDE ARSİVDE AMA YARIN AKSAM SANA VEREBİLİRİM VERİ KURTAMAK İÇİN BİLK BİLGİSAYARCIOYA GİTSEN EN DÜÞÜK FİYAT 100$DIR KENDİNDE KURTARABİLİSİN http://www.program.arsivi.com/ BURADAN VERİ KURTARMA PRG İNDİR DEMODUR ONLAR CRAKLERİNİ BULMAN GEREKSONRA TAN OLARAK ÇALIÞIRLAR İYİ AKÞAMLAR

Eğer D sürücüsü de NTFS ise o zaman, başka problemler vardır. Belki D sürücüsündeki "UnAllocated" alanlarla falan oynamak gerekebilir. Kesin olarak bir şey söylemek için görmek lazım.[/quote]

sayın haluk bey bunu açarsanız sevirim. yani nasıl oynanır.

teşekkürler.

[Ã?YLE DENEME YAPMADIM SEN YİDE DENE AMA ALACAGIN GİLGİ 5 GB DEN BÜYÜKSE BASKA HHD TAKMAN GEREK CÜNKÜ BİLGİ TRANSFERİNİ YAPABİLMEN İÇİN AMA BAÞKA PRG LER VAR AKLIMDA DEGİL SİMDİ EVDE ARSİVDE AMA YARIN AKSAM SANA VEREBİLİRİM VERİ KURTAMAK İÇİN BİLK BİLGİSAYARCIOYA GİTSEN EN DÜÞÜK FİYAT 100$DIR KENDİNDE KURTARABİLİSİN http://www.program.arsivi.com/ BURADAN VERİ KURTARMA PRG İNDİR DEMODUR ONLAR CRAKLERİNİ BULMAN GEREKSONRA TAN OLARAK ÇALIÞIRLAR İYİ AKÞAMLAR[/quote]
sayın dilekgüç
dolu kısmı 20 gb çıvarı, eğer dosyları adları ile birlikte göreceksem. yani seçme şamsım olursa. 6 gb kadar.
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. dosyanın adını bana gönderirisen crack sorun olmaz. onu hallederim.
şimdiden teşekür ederim.