Yığılmış Grafik Hk.

berkeartar

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2019
Arkadaşlar merhaba,

Ekteki exceldeki değerler ile bir grafik oluştumak istiyorum. Ekli dosyada bir grafik mevcut ancak benim istediğim bu şekilde değil. Tek çubuk değilde iki tane alt alta çubuktan oluşan ve ilkinde 5+10+15 şeklinde ilerleyen ikinci çubukta ise 3+6+12 şeklinde ilerleyen bir grafik oluşturmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Arkadaşlar merhaba,

Ekteki exceldeki değerler ile bir grafik oluştumak istiyorum. Ekli dosyada bir grafik mevcut ancak benim istediğim bu şekilde değil. Tek çubuk değilde iki tane alt alta çubuktan oluşan ve ilkinde 5+10+15 şeklinde ilerleyen ikinci çubukta ise 3+6+12 şeklinde ilerleyen bir grafik oluşturmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ekli örnekte olduğu gibi mi bir çözüm istiyordunuz?

Ekli dosyalar

berkeartar

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2019
Ekli örnekte olduğu gibi mi bir çözüm istiyordunuz?
Evet doğrudur bu şekilde istiyorum ancak anladığım kadarıyla tabloyu değiştirmeden bu grafiğe ulaşılamıyor. Veri aralığını değiştirerek yapmaya çalıştım ancak o da olmadı.
Teşekkür ederim.

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Evet doğrudur bu şekilde istiyorum ancak anladığım kadarıyla tabloyu değiştirmeden bu grafiğe ulaşılamıyor. Veri aralığını değiştirerek yapmaya çalıştım ancak o da olmadı.
Teşekkür ederim.
ikinci bir yardımcı tablo ile çok kolayca oluşturabilirsiniz.

Ekli dosyalar

berkeartar

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2019
Çok teşekkür ederim Tamer Bey.