YTL TUTARLARINI TOPLATAMIYORUM

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sorunuzu biraz daha açarmısınız,sayfa üzerindemi toplatamıyorsunuz,hücrelerin formatı nedir. yada örnek bir dosya eklerseniz sanırım daha iyi anlaşılacaktır.

ben bir kamu kuruluşunda memur olarak çalışıyorum ve emekli keseneklerini toplatmam gerekiyor ama ytl olarak yapamıyorum yardımcı olursan sevirim mesala 124,52 girmem lazım ama bir türlü toplamıyor ve devamlı sıfır veriyor.

T

TRABLUS

Misafir
Virgülleri nokta yapsanız sizin için herhangi bir problem olurmu?

X

xxrt

Misafir
*Toplam Yaptığınız Hücrenin Üzerinde sağ tuşa basarak Hücre Biçimlendir>Sayı>Binlik Ayraç İşaretle>Ondalık 2 seçin.Tüm Hücreleride aynı formatta yapın.

T

TRABLUS

Misafir
Sayın xxrt
O dediğiniz işlemi yapınca da sonuç 0,00 çıkıyor.Gene vermesi gereken sonucu vermiyor.Benim dediğim gibi virgülleri nokta yaparsak sonuca doğru ulaşabiliyoruz.

MALESEF NOKTA BİR İÞE YARAMIYOR BANA 1254,24 OLMASI GEREKİYOR ÇÜNKİ BİLDİÐİNİZ GİB KURUÞUN VİRGÜLDEN SONRA GELMESİ GEREKİYOR.BEN ÇOK DENEDİM AMA BİR TÜELÜ SONUÇ ALAMADIM.

T

TRABLUS

Misafir
Bende de aynı sorun vardı.Ben ancak bu şekilde çözebildim.Bunun mutlaka bir çözümü vardır ama diğer ustalar (leventm ve xxrt hariç) nedense yaklaşmadılar :lol: :lol: :D

X

xxrt

Misafir
Toplamınızda muhtemelen tamsayıya çeviren bir formül var.Emekli keseneklerinde daha önceki uygulama için konulmuş olabilir..Yada dosya müsait ise yollarmısın.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Sayıların olduğu hücrelere girip - çıkmayı deneyin.... ne de olsa Windows bu :mrgreen:

Umarım örnekleri yanlış anlamamışımdır ama toplatıyorum bir sorun gözükmüyor. Sadece Sn. Trablusun örneğinde toplanacak sayılar metin formatındaydı onları sayı olarak biçimini değiştirince sorun kalmadı.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Girip çıkmadığım yer kalmadı ...

dataların olduğu E1 , E3 falan gibi hücrelere F2 tuşuyla girip - çıkın

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn silinger

Dosyanızı inceledim,sayıları elle tekrar düzeltince toplama işlemi yapılıyor,sanırım bu sayılar buraya bir textbox tan aktarılıyor,tek çözüm texboxun formatında değişiklik yapmakta görünüyor. Eğer bir textboxtan veri hücrelere aktarılıyorsa en pratik çözüm,cells(x,y)=textbox1*1 şeklinde yazmaktır.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ayrıca Sn xxrt'nin dosyasınıda ekliyorum,kendisi bağlantı sorunu nedeniyle ekleyemedi.

X

xxrt

Misafir
silinger
Herhangi Boş Bir Hücreye 1 yazınız;
O Hücreyi Copy yapınız.
Daha Sonra Sayı değeri olarak görünen ve toplamları SIFIR veren Hücre/Hücreler üzerine gelerek Ã?zel Yapıştır kısmından Çarp seçeneğini işaretleyin..Tamam dedikten sonra Sorununuz hallolacaktır.
Ã?rnek Dosya isterseniz.