acsess çok seçenek

shs-3.0

arkdaşlar biraz daha iletlettim gibi programı.. inceleyip eksikliklerimi ya da yanlışlarımı söylerseniz... biraz daha çalışırım... :hey:

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Küçük bir sürpriz. Merkez formunu açıp bakın. Bakalım ne olmuş. Yine de kontrol edin. belki bir hata vardır.

iyi çalışmalar :D

Excel Vers. ve Dili
Yalnız kayıtlar arası dolaşma imkanınız yok. Bunu haletmeniz gerekir.

Görünüş olarak güzel olmuş ancak fonksiyonel olarak nasıl sonuçlanacak bakalım.

merkez formunu açtım ancak bişi göremedim... :?

kayıtlar arası dolaşamıyorum evet...
altformları yaparkeni, her merkez kaydına bir alt forum olacağı gibi aptalca bişi düşündüğümü sonradan farkettim.. :hiho: ama iş işten geçmişti...

benim istediğim her merkez kaydına ait tüm altforumlardaki bilgilerdekini de kapsayacak şekilde görebilmekti ancak çuvalladım.. :kafa:

bunu sorgularla halletsem diyorum.. ancak merkez koduyla altformunlara yapılan kayıtları nasıl bağlarım.. yani altforma yazdığım bilgilerin hangi merkeze ait olduğu konusunda nasıl bir ilişki kurabilirim.. bu konuda yardıma ihtiyacım var... :yazici:

Excel Vers. ve Dili
O zaman merkez tablosunu açın sürpriz orada :?: :?:

Bağlantı görünmez bir metin kutusuyla olabilir. Merkez formunun merkez kodu aşağıdaki alt formun görünmez metin kutusuyla kodla eşitlenmesi gerekir. Her neyse bir ara gönderdiğim bir ara uygulama vardı hepsi var orada.

Bir de kayıt arama formu olması gerekir. (Şimdilik918 merkez var)

İyi çalışmalar :D

görünmez metin kutusu koydum ve birincil anahtar olarak seçmiştim... merkez koduyla görünmez kutuyu nasıl eşitleyeceğimi bilemediğim için, otomatik sayı veri seçmiştim, şimdi sizin söylediğiniz gibi kodları eşitlemek gerekiyor.. fakat bunu tam kavrayamadığım için karmaşık geliyor bana... :düsün:

SHS-4.0

arkadaşlar,

ilk mesajı yazdığımdan beri nerdeyse 1,5 ay olmuş... bu süre içerisinde oldukça fazla örnek inceledim... kitap okudum v.s... ve bu süre içerisinde kendi başıma nerdeyse deneme yanılma yoluyla yüzlerce form yapıp sonra sildim... ve en sonunda işe yarar bir çalışma yaptığımı düşünüyorum.... bu süre içerisinde sadece kod, sorgu ve rapor detaylarına inemedim... şu an aşmam gereken konu kod yazmak... bu konuda yardıma ihtiyacım var.

ekte gönderdiğim formu inceleyip aşağıdaki sorunlarıma yardımcı olursanız çok sevinirim...

1- merkez kayıt formunda "MERKEZ ADI" kısmında "YASAKLANANLAR" formunda ismi geçen "şirket" varsa " BU MERKEZ (yasaklama tarihi yasaklananlar formunda) ... TARİHİNE KADAR SÖZLEŞME YAPAMAZ" uyarısını versin, ve sözkonusu verileri kayıt etmesin.. ancak yasak bitiş tarihi < veri giriş tarihi ise kayıt girsin

yani kısacası yasaklanan şirket ile yasağın bitiş tarihine kadar sözleşme yapılmasın.

2- "SÖZLEŞME KAYIT/FESH" formunda eğer merkezin aynı statü ve konuda sözleşmesi imzalanmamışsa "SÖZLEŞME İMZALAMADAN FESH EDİLEMEZ" uyarısımı versin... ve burda fesh tarihi> imza tarihi olmalıdır.. ayrıca fesh edilenler ve halen imzalı olanlar şeklinde sorgu yapılabilmelidir..

3-"personel" formunda "adı soyadı" kısmında "yasaklanan" formunda adı geçen kimse olmasın.. ve eğer böyle bir kayıt varsa... "adı geçne kişi ile (ceza bitiş tarihi) .. tarihine kadar çalışamaz" şeklinde uyarı versin..

Excel Vers. ve Dili
Sayın derwish,

Pek kontrol edemedim ama herhalde oldu.

Takıldığınız bir yer varsa yardımcı olmaya çalışırım. Tüm bakmaya pek zamanım olmadı.

İyi çalışmlara :D

Excel Vers. ve Dili
Ne hatası verdi acaba? Onu yazmış olsaydınız şimdi cevabını yazıyor olurdum.

İyi günler :)

"owc10.dll sürüm 1.1 dosyasına eksik veya hatalı başvuru"

Kullanmaya çalıştığınız uygulama bir nesne, tür kitaplığı, DLL veya dış veritabanı olarak çözümleyemediği bir başvuruya sahip. Nesne, tür kitaplığı, DLL veya veritabanı silinmiş ya da adı değişmiş. Bir işlem yapılması gerekip gerekmediğini belirlemek için Visual Basic Düzenleyicisi'nin Başvurular iletişim kutusundaki (Araçlar menüsü) Kullanılabilir başvurular listesini inceleyin. Bu uygulamayı siz oluşturmadıysanız, sistem yöneticisine veya programcıya başvurun.
Kullanılabilir başvurular listesindeki başvurunun önünde "EKSİK:" yazması durumunda, başvuru artık gerekmiyorsa önündeki onay kutusunun işaretini temizleyerek başvuruyu kaldırın. Başvuruyu hala kullanmanız gerekiyorsa, Kullanılabilir başvurular listesindeki "EKSİK: <başvuruadı>" girişinin onay kutusunu temizleyin ve Gözat... düğmesini kullanarak dosyaya yeni bir başvuru oluşturun. Bu yüklenmiş bir veritabanı uygulamasıysa, uygulamayı yeniden yüklemeniz veya onarmanız gerekebilir.

:hey:

Excel Vers. ve Dili
Sayın derwish,

Bu bir referans hatası. Hangi Oficce sürümünü kullanıyorsunuz bilmiyorum. Önce içi ADO ile çözerim diye Access 2002 ye çevirmiştim uygulamayı ama en sonunda DAO ile çözünce 2000 versiyonunda da çalışıyor. Onun için tekrar 2000 çevirip yolluyorum. Eğer tekrar hat verirse sizin sistemde bir hata var. Explorerınız 6.00 olması gerekiyor. Eğer tekrar hata verirse dll dosyasınıda yollarım

iyi çalışmalar :D

office 2003 kullanıyorum... IE 6..

"Label not defined" hatası verdi bu seferde... neyse biraz uğraşayım... yapamazsam dönerim tekrar..

shs-4.1

sabahtan beri uğraşıyom kafam sulandı... :kafa:

"sözleşme" formunda değişiklik yaptım... koşullu hale getirmek istiyorum... sözleşme tarihi girince durum aktif olsun, sözleşme fesh tarihi girince durum pasif olsun istiyorum... durum elle ayarlanmasın... imza ya da fesh durumuna göre aktif ya da pasif olsun..

bunun dışında genel sorgu diye bir bölüm ekledim.. ordan genelde seçilen merkezlerin, sözleşme konuları (burdan seçilen konuya göre), personel durumu, cihaz, denetim, ceza v.b. bilgileri görmek istiyorum... bunun için nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda yardıma ihtiyacaım var..

yani tümden gelim yöntemi ile merkezin konularına göre bilgilerini görmek istiyorum.. burda asıl dikkat edilmesi gereken, merkez bilgilerinden çok, sözleşme konularıdır.. her sözleşme konusuna göre çalışan personel, cihaz ve teminat v.b. farklı.... bunu yaptıktan sonra hepsi için ayrı birer sorgu yapmayı da planlıyorum..

yolun sonuna geldik arkadaşlar haydii yardım... :icelim:

arkdaşlar,

nası yapılacağı konusunda yol göstersenizde olur.. nası yapçam ne kullanacağım.. illa sizn yapmanıza gerek yok... uğraşa uğraşa yaparım.. :yardim:

:alkolik: :alkolik: :alkolik: :yardim: :yardim: :yardim: