Adres ve Telefon Rehberi

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
üstadım ellerinize sağlık gerçekten harika bir çalışma olmuş. bir talepte benden gelse bilmem başınızı fala ağırtmış olurmuyum. açılır menüde girilen kayıtları silme yada silmem gereken kişileri silmek için bir buton eklense ve kayıt değişikliği içinde bir buton eklense bence program dahada harikulade olacaktır. çalışmalarınız için teşekkürler üstadım
Merhaba..

Ayrıntılar kısmında silme düğmesi var. Yanına bir de düzenle düğmesi eklenebilir. Değişiklik konusunda talepler çoğalırsa onu da araya sıkıştırır programın mutasyonunu artık sonlandırırız ;)

Saygılar..

Excel Vers. ve Dili
microsoft excel
cok güzel bir paylaşım inanılmaz derecede işime yarayacak EMEGİNE SAGLIKKK

Taruz arkadaşım gerçekten eline sağlık.. Kullanışlı ve ama uygun hismet eden bir çalışma birşey soracağım yanlış girilen kayıtı nasıl düzelteceğiz.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Ekteki örnek, gerekli rötüşları yapılmış halidir..

Ayrıntıların olduğu form üzerinde düzeltme ile ilgili düğme ekledim..

Şifre aynı; MM

Şifreyi seçenek menüsünden değiştirebilir veya şifresiz açılmasını sağlayabilirsiniz..

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Sayın Taruz,

Elinize sağlık. Çok güzel bir çalışma yapmışsınız.

Fakat 104. mesajda eklediğiniz son çalışmada "Ayrıntılı Döküm" listesinde "HEPSİ" butonuna basınca tüm kayıtları göstermiyor. Önceki çalışmalarda liste ilk açılışta tüm kayıtları gösteriyordu.

Birde yüklediğimiz fotolar tam görünmesi için boyutları ne olmalı? Çünkü yüklenen büyük fotoların tamamı görünmüyor.

Teşekkürler.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba sayın SeSi..

Hepsi düğmesinin işlevini kontrol için #104 nolu mesajdaki son örneği indirdim, sorun gözükmüyor.. Harf grubundaki seçime göre gösteriyorda Hepsi ni tıkladığınızda kayıt mı vermiyor? Belirtirseniz sevinirim..

Diğer sorunuz için de daha önce bir arkadaşımıza verdiğim cevap açıklayıcı olur sanırım..

Saygılar..

Ben sn. leventerdogan'ın talebi ve rehberin mantığına uygun olacağını düşünerek resim kutularını 70x87 ebatında vesikalık resim sığacak şekilde yapmıştım.

Şu an için iki yol var..

Birincisi ekleyeceğiniz resimleri 70x87 ebatında küçültmek.

İkincisi; resimlerin form üzerinde gözüktüğü kutuları büyütmek ;)

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Merhaba sayın Taruz,

#104 nolu mesajdaki son örnekte Hepsi ni tıkladığımda ekrana "A" harf grubu kayıtları geliyor.

Ayrıca ben kendime excelde basit bir telefon listesi yapmıştım. Yaklaşık 1000 adet kayıt var.

Bu listeyi "Dış Veri Al" ile tablo olarak alıp sizin çalışmanızda kullanabilir miyim? Takdir edersiniz ki, kayıtları sıfırdan girmek hayli vakit isteyen bir durum.

Saygı ve teşekkürlerimle...

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Tabii ki alabilirsiniz.. Diğer türlü tek tek yazmak ömür tüketir gerçektende ;)

Yapmanız gereken, Exceldeki kayıtlarınızı Giriş tablosundaki alanlarla aynı düzende hazırlayıp bilgileri o şekilde almak.. Sorun olursa elimden geldiğince yardımcı olurum..

Saygılar..

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Sayın Taruz,

Excel'den tabloyu alıp alanları aynı düzenledim. ilk denemem başarılı oldu.

Formlarda "Zarf Etiketi" var. Etiket yazdırabiliyor muyuz? Ya da etiket yazdırabilir miyiz?

Teşekkürler.

sayın SeSi,
yaptıklarınızı bizimlede paylaşırmısınız.
sadece benim gibiler ( bilmeyenler ) seyretmekten başka birşey yapmıyoruz.

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
sayın SeSi,
yaptıklarınızı bizimlede paylaşırmısınız.
sadece benim gibiler ( bilmeyenler ) seyretmekten başka birşey yapmıyoruz.
Merhaba,

Çalışma #104 nolu mesajda var. Oradan indirebilirsiniz.

Ben sadece sayın Taruz'un çalışmasını kendime uyarlamaya çalışıyorum.

İyi günler dilerim.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Sayın Taruz,

Excel'den tabloyu alıp alanları aynı düzenledim. ilk denemem başarılı oldu.

Formlarda "Zarf Etiketi" var. Etiket yazdırabiliyor muyuz? Ya da etiket yazdırabilir miyiz?

Teşekkürler.
Tabii ki... Ben ilk yaptığım zaman zarfa etiket çıkartmıştım, ordan kalma bir rapordur o.. Menüye bağlamadım..

Siz dilediğiniz ebatta etiket düzenleyebilirsinizde..

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Tabii ki... Ben ilk yaptığım zaman zarfa etiket çıkartmıştım, ordan kalma bir rapordur o.. Menüye bağlamadım..

Siz dilediğiniz ebatta etiket düzenleyebilirsinizde..
Sayın Taruz,

A4 etiket sayfasına (Yatay 3 adet, dikey 7 adet) çıktı almak için nasıl bir düzenleme yapmalıyım?

İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Sayın Taruz,

A4 etiket sayfasına (Yatay 3 adet, dikey 7 adet) çıktı almak için nasıl bir düzenleme yapmalıyım?

İyi çalışmalar.
Sayın SeSi..

Ekle / Rapor / Etiket Sihirbazında birçok seçenek var.. Oraya bir bakın, illaki biri işinize yarar..

Selamlar..

Sayın merken.. Bende teşekür ederim..;)

Excel Vers. ve Dili
excell 2000 türkçe
Sayın Taruz
paylaşımınız için teşekkürler.
Nedendir bilmem ama ben açamadım. Hata alıyorum.
Açılan kod sayfasından da çıkamıyorum alınan hatalar:

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 ve excel 2007
Selamlar programı denedim gerçekden güzel yapan arkadaşı tebrik ediyorum.

excel le ilgim yeni başladı ama bende kendi rehberimi yapmak istiyorum
sayfalar arasındada olsa ben yapim istiyorum :)

sizinki baya bi gelişmiş ve tamamen bi program :) ben excel olsun benim olsun diyorum sizce ne yapabilirim :)

mesela arama konusunda makro kullanmam gerekiyor fakat bilgim yetersiz forumda baya bi gezeceğim ama bana yardımcı olabilecek bi arkadaş warmı acaba :)

yada elinizde şifrelenmemiş bi kaynak verebilirmisiniz :)

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Selamlar programı denedim gerçekden güzel yapan arkadaşı tebrik ediyorum.

excel le ilgim yeni başladı ama bende kendi rehberimi yapmak istiyorum
sayfalar arasındada olsa ben yapim istiyorum :)

sizinki baya bi gelişmiş ve tamamen bi program :) ben excel olsun benim olsun diyorum sizce ne yapabilirim :)

mesela arama konusunda makro kullanmam gerekiyor fakat bilgim yetersiz forumda baya bi gezeceğim ama bana yardımcı olabilecek bi arkadaş warmı acaba :)

yada elinizde şifrelenmemiş bi kaynak verebilirmisiniz :)
Merhaba..

Bu Access ile yapılmış bir örnek..;)

Aynı amaçla Excel ile yapılmış olan sayın İsmail Küçükşengün'e ait güzel bir çalışma var.. İstediğiniz makroları da o çalışmada bulabilirsiniz..

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=32527

Excel Vers. ve Dili
2003
türkçe
çok sağolun programınız gerçekten çok güzel olmuş ben tam sevinecektim ki baktım formları yok :s dolayısıyla nasıl yapıldıgını pek kavrayamadım ve üzüldüm :s:S neyse bu işimi görür yine de sizin kadar güzel olmasa da ben degiştirerek daha farklı bir program yaratacagımı umuyorum en kısa zamanda bitirip siteye formlarıyla beraber atıcam ki yazık benim gibi kardeşlerim nasıl yapıldıgını anlasın :d

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
çok sağolun programınız gerçekten çok güzel olmuş ben tam sevinecektim ki baktım formları yok :s dolayısıyla nasıl yapıldıgını pek kavrayamadım ve üzüldüm :s:S neyse bu işimi görür yine de sizin kadar güzel olmasa da ben degiştirerek daha farklı bir program yaratacagımı umuyorum en kısa zamanda bitirip siteye formlarıyla beraber atıcam ki yazık benim gibi kardeşlerim nasıl yapıldıgını anlasın :d

Merhaba sayın gozyasi..

Program tamami ile açık..;) Access penceresi gizlenmiş olduğundan formları göremediniz, siteminiz bundan ;)

Programı masaüstünde Shift tuşuna basılı olarak açın tüm veritabanı elemanlarını ve kodları göreceksiniz..

Selamlar..