Çözüldü Başka Dosyadan veya Sayfadan Veri Alma

Excel Vers. ve Dili
excell 2007
excell 2016
Merhaba; Değerli Excel Web ailesi
Benim problemim iki farklı excel dosyası veya aynı excel içinde farklı sayfalarda aynı metinler var ancak sıralamaları farklı ve hangi formül ile ben bunları tek bir dosyada veya sayfada birleştirebilirim?
Bütün bir topluluk için tek tek girmek biraz problem oluyor. Örnek şekil aşağıda belirtilmiştir. Sayfa 1 veya excel 1 de ece görünce sayfa 2 ve ya excel 2 den ecenin puanını sayfa 1 de yan hücreye yazacak şekilde.

Sayfa 1 veya excel 1 deki sıralama
ece 21
ahmet 30
cem 89
doğukan 21
ali 42

Sayfa 2 veya excel 2

ali 50
doğukan 10
ahmet 65
cem 30
ece 13

yapılmak istenen sayfa 1veya excel 1 kaynak olarak kullanılarak

ece 21 13
ahmet 30 65
cem 89 30
doğukan 21 10
ali 42 13

Edit: LİNK eklenmiştir

https://www.dosyaupload.com/f47g

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
Aşağıdaki formülü C1 Hücresine kopyalayınız.Aşağı doğru çoğaltınız.
Kod:
=DÜŞEYARA($A1;Sayfa2!$A$1:$B$5;2;0)

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Standard 2010 TR
32 Bit
DÜŞEYARA formülü ile çok rahat yapabilirsiniz

=DÜŞEYARA(A1;Sayfa2!A1:B5;2;YANLIŞ)

Excel Vers. ve Dili
excell 2007
excell 2016
DÜŞEYARA formülü ile çok rahat yapabilirsiniz

=DÜŞEYARA(A1;Sayfa2!A1:B5;2;YANLIŞ)
2 sayısı sütun indisi ve benim dosyamda sadece 2. sütunda değerler var.
Sormak istediğim Formüle ikinci bir sütunu ekleyip mümkünse 2. ve 3. sütunları çarp şeklinde bir eklenti yapabilirmiyiz ?

=DÜŞEYARA(A1;Sayfa2!A1:B5;2*3;0) şeklinde olmuyor. 2. ve 3. sütunlardaki verileri çarp demek istiyorum.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
İki DÜŞEYARA fonksiyonu kullanıp çarpma işlemi yapabilirsiniz.

Ya da TOPLA.ÇARPIM fonksiyonunu kullanabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Standard 2010 TR
32 Bit
2 sayısı sütun indisi ve benim dosyamda sadece 2. sütunda değerler var.
Sormak istediğim Formüle ikinci bir sütunu ekleyip mümkünse 2. ve 3. sütunları çarp şeklinde bir eklenti yapabilirmiyiz ?

=DÜŞEYARA(A1;Sayfa2!A1:B5;2*3;0) şeklinde olmuyor. 2. ve 3. sütunlardaki verileri çarp demek istiyorum.

=DÜŞEYARA(A1;Sayfa2!$A$1:$B$5;2;0)*B1

Excel Vers. ve Dili
2013 türkçe ingilizce
Merhaba
Birinci çalışma sayfasında bulunan K3 hücresine 10 yazdığımda, ikinci çalışma sayfasında bulunan B13 hücresindeki sayıyı birinci çalışma sayfasında bulunan J3 hücresine otomatik olarak yazmasını nasıl sağlayabilirim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Sadece 10 değerimi kullanılacak?

Muratizmir

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
İşletim Sistemi Windows 7
Excel 2010-Türkçe
Merhaba, farklı dosyadan veri almak istiyorum bende.
Boş bir kitabım var ve bu kitaba farklı bir (aynı bilgisayarda) tablodan veri çekmek istiyorum.
Boş kitabıma KİTAP 1 diyelim. Diğer veri çekmek istediğim dosyayada ANA TABLO diyelim.
KİTAP 1 tabloma geliyorum A1 hücresinde = dedikten sonra ANA TABLODAKİ A1 hücresini işaretliyorum. Buraya kadar sorun yok hemen oradaki veri geliyor. Ancak aşağıya doğru + işareti ile gittiğimde A2 hücresi ANA TABLODAKİ A2 olmuyor. Yine A1deki veri geliyor.
El ile tek tek hücreleri işaretlemem mümkün değil yüzlerce hücre var böyle.
Nasıl bir işaretleme yapmam lazım?
Teşekkür ederim.
Örnek 2 dosya eklenmiştir.
NOT: Aslında sadece A sütunu değil elbette diğer sütunlarda var ancak A yı halledersem aynı yöntemle diğerlerinide halledebilirim diye umuyorum.

Ekli dosyalar

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Merhaba
Birinci çalışma sayfasında bulunan K3 hücresine 10 yazdığımda, ikinci çalışma sayfasında bulunan B13 hücresindeki sayıyı birinci çalışma sayfasında bulunan J3 hücresine otomatik olarak yazmasını nasıl sağlayabilirim.
K3 yazdığınız sayı Sayfa2 deki B sütununda bulunan değeri aradığınız satır numarası içinse
J3 hücresine
=KAYDIR(Sayfa2!B1;K3+2;0;1;1)

Dikkat etmemişim, farklı sorular aynı başlık altında devam etmiş. Kusura bakmayın.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Merhaba;
Farklı birçok excel dosyasından A excel dosyasına veri alma işlemi yapıyorum. Fakat bazı durumlarda eskiden aldığım veriler en son aldığım veriyle değişiyor. Bu durumu nasıl düzeltebilirim.

Örn;
Ali, Veli ve Ahmet isminde Excel dosyalarım var. Bunlarda gerekli bilgi girişi yapılmış olsun.

Mehmet ismindeki Excel dosyama Ali,Veli ve Ahmet dosyalarınında veri aktarımı yapıyorum. Mehmet'te 1 satırda Ali dosyasının satırlarından ve sütunlarından veriler işliyorum. Aynı şeyi Mehmet'in 2. satırına Veli dosyasından yapıyorum ve 3. satırına da Ahmet dosyasından alıyorum. Fakat dediğim gibi 3. satıra Ahmet'ten bilgi alırken diğerleride değişerek hepsi Ahmet'ten bilgi almış gibi yapıyor. Bu durumu çözemiyorum.

Anlatabildim mi bilmiyorum :) Yardımcı olursanız sevinirim.