EXCEL VİDEO DERSHANE Bölümümüz

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Değerli Arkadaşlar,
Makro dersleri hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim.

Anlaşılıyor mu?
Faydalı oluyor mu?
Öneriniz var mı?
Hiç yanıt gelmemesini nasıl yorumlamalıyım.
"Sorun yok, devam" şeklinde mi?
"Faydası yok, durduralım" şeklinde mi?

İ

İhsan Tank

Misafir
Hiç yanıt gelmemesini nasıl yorumlamalıyım.
"Sorun yok, devam" şeklinde mi?
"Faydası yok, durduralım" şeklinde mi?
hocam hepimize katkısım çok fazlasıyla oluyor
ben diğer arkadaşlar yorum yazsınlar diye bekledim ama sanırım kimsenin buna yorum yazmamış.
bence aynen devam hocam ellerinize sağlık

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 - Eng
Hocam tabiiki yararli dersler, inaniyorum ki sitede bir cok arkadas bu dersleri izliyor ve takip ediyor, kendi adima bir cogu bildigim konular olsada en azindan simdiye kadar yayimlanan dersler yinede bir kac puf nokta yahut tecrubenizden birseyler kapabilmek adina hepsini izliyorum ve yaptiginiz ise saygiyla yaklasiyorum, dilimdeki tuyler sizi takdir ve tum bu siteye emek veren arkadaslari tebrik etmekten bitmistir, helal olsun..

Excel Vers. ve Dili
excel 2016
Sayın Hüseyin Bey!!! fikir beyan etmek için henüz erken olmakla beraber ,bu şekildeki gidişat bir çok arkadaşta olacağı bendede faydalı olacağı şeklinde bir intiba oluşturdu.Ben bu aşamada yorum gelmemesini herkesin derslere kilitlenmiş olmasına bağlıyorum.
(Kendi adıma) Bir sonraki videonun eklenmesini büyük bir merak ve sabırsızlıkla beklediğimi ifade etmek isterim.
Sizin"Faydası yok durduralım" tarzında bir düşünceyi aklınızdan dahi geçirmeyin derim.Saygılar

Excel Vers. ve Dili
excel 2016
Sayın Hüseyin Bey!!! 07.06.2010 tarihli video için tebriklerimi arz eder iken; (kanaatim odur ki) sık kullanılmaya başlanılan "Değişken tanımlama" mantığı ve "döngü" ile ilgili ön bilgi mahiyetinde kısa bir video yayınlarsanız konular hafızalarda daha bir kalıcı olur sanırım. Saygılar!!!

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
Gerçekten derslere kitlendik ondan yorum yazmadık. Emeğinize sağlık. Dersler harika gidiyor bence. Bildiğim konulardaki videoları bile ayrıntılı izliyorum. Çünkü bazı küçük ipuçları bana farklı ufuklar açıyor. Tekrar teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
excel 2016
Sayın Hüseyin Bey!!! Bir çok düğümün çözülmesine katkıda bulunan değişkenler ile ilgili video için tebriklerimi sunarım. ön bilgi anlamında çok faydalı oldu;konular anlatılırkende ara sıra vurgu yapılır ise yararlı olacaktır.(Biraz erken ama; sık karşılaşılan hata mesajları ve anlamları ile ilgili bir videoda faydalı olur kanaatindeyim.) saygılar, başarılar!!!

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Sayın Hüseyin Bey!!! Bir çok düğümün çözülmesine katkıda bulunan değişkenler ile ilgili video için tebriklerimi sunarım. ön bilgi anlamında çok faydalı oldu;konular anlatılırkende ara sıra vurgu yapılır ise yararlı olacaktır.(Biraz erken ama; sık karşılaşılan hata mesajları ve anlamları ile ilgili bir videoda faydalı olur kanaatindeyim.) saygılar, başarılar!!!
Merhaba,
faydalı oluyorsa ne mutlu.

Konuyu "Değişkenler 1" diye yayınladım, çünkü değişkenler toplamda 5 konu olacak.

Değişken konusu çok temel bir bilgi;
Bu yüzden sanırım bu hafta ancak değişkenleri işleriz.

Daha önce Makro bilmeyen ve dersleri düzenli takip eden arkadaşlar bu derslerden sonra birçok taşın yerine oturduğunu fark edeceklerdir.

Yeni derslerde görüşmek üzere...

Excel Vers. ve Dili
excel 2016
Sayın Hüseyin Bey !!! başlangıç bile bu kadar etki bıraktıktan sonra ;devamı gerçekten daha büyük merakla izlenecektir. Merak ve sabırla bekliyoruz. saygılar!!!

Excel Vers. ve Dili
2003 İngilizce
Çok başarılı

Bence de çok faydalı oluyor. Makro konusunda bilgisi olanlar için dahi faydalı oluyordur. Ayrıca bu tip konuları kitaptan okuyunca bir yerlerde kopabiliyorsunuz. Video ile konular çok daha iyi anlaşılıyor. Konular çok iyi gidiyor. Bir an önce yeni dersleri bekliyoruz. Emeğinize sağlık

Excel Vers. ve Dili
office 2007
çok süper olmuş hocam
emeğinize sağlık ama sadece altın üyeler görebilmeli bence
bu kadar emek vermişsiniz

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Teşekkürler arkadaşlar.
Yapılan işin beğenilmesi güzel bir duygu.

Videoları hazırlama amacım zaten Altın Üyelere bir artı hizmet sunmak içindi.
Ayrıca tüm üyeler siteden video izlemeye kalkarsa zaten sunucu çöker.

Ancak şöyle bir çekince oluşabilir, "İleride Altın Üye sayısı artarsa forumda sorun olur mu?" gibi.
Olmaz, o kadar çok Altın Üye olursa, oradan elde edilen gelir ile çok daha güçlü bir sunucuya geçeriz.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Hüseyin Bey,
İlk olarak hazırlamış olduğunuz ve tüm üyelere açık olan örnek videoyu izledim. Bu izlenimden sonra diğer videolardan öğrenebileceklerimi düşünerek terddüt bile etmeden gerekli işlemleri yerine getirdim. İyikide yapmışım, bugüne kadar internet üzerinde excel ile ilgili birçok video izledim ama bu sizin hazırladığınız videolarda anlatım düzeyi o kadar güzel ki daha sıfırdan başlayan birisi bile o videolardan kendini geliştirebileceği gibi, ben excel biliyorum diyen kişilerinde öğrenmesi gereken çok şey olduğu aşikar. Umarım ki Mevlam çalışmalarınızda yüzünüzü kara çıkartmaz...
İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
merhaba;

uygulama çok güzel ancak ağırlıklı olarak türkçe versiyon üzerinden anlatılmış acaba ingilizce versiyon içinde heerahngi bir uygulama düşünülüyor mu?

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
merhaba;

uygulama çok güzel ancak ağırlıklı olarak türkçe versiyon üzerinden anlatılmış acaba ingilizce versiyon içinde heerahngi bir uygulama düşünülüyor mu?
O konuda kararsızım.
Normal hazırlamam gereken videolar bitirince, ingilizceleri de ayrıca çekip çekmeyeceğime o zaman karar vereceğim.

Eğer çekmemeye karar verirsem, mesajların içinde videoda Türkçe olarak anlatılan yerlerdeki İngilizce karşılığını yazı olarak eklemeyi düşünüyorum.

Ancak bunlar şuan için havada.
Uygulama başlayınca izleyenlerin konu hakkındaki görüşlerini alarak en yakın çözüme mutlka ulaşırız.

Excel Vers. ve Dili
excel 2016
Merhaba;
Sayın Hüseyin bey!!! öncelikle son eklenen videolar için teşekkürlerimi arz etmek isterim. gerçekten çok faydalı çalışmalar. benim arz etmek istediğim iki soru ve bu sorulardan bir tanesi ile ilgili bir önerim olacaktı.
Sayın Hüseyıin Bey!daha önceki mesajlarınızdan bir tanesinde tamamlanan konuları cd olarak hazırlayıp satışa sunmayı düşündüğünüzü ifade etmiş idiniz. Birinci sorum cd hazırlama ve satışa sunma işini ne zaman gerçekleştirmeyi düşünüyorsunuz. İkinci sorum ise hazırlayacağınız cd lerin içeriğini nasıl hazırlamayı düşünüyorsunuz. ikinci sorum ile alakalı olmak üzere önerim odurki;her konuya bir fiyat belirleseniz ve taliplilerde o fiyatlara göre almak istedikleri konuları işaretleyip talebe göre cd hazırlasanız, bu şekilde hem cd lere olan talep artmış, hem de sizde talep görmeyecek cd ler için emek, zaman ve masraf harcamamış olursunuz.Ayrıca böyle bir olayı başlattığınızda konuların tamamlanmasını bekleme gibi bir duruma gerek kalmaz diye düşünüyorum.Şahsen benim bir cd de toplatıp arşivimde bulundurmak istediğim konular var.
Sayın Hüseyin Bey! bu öneriye şöyle bir çekince düşünebilirsiniz ;örneğin bir dakikalık bir konu için talep geldi sadece bu konu için cd hazırlamak masrafını karşılamayabilir. Bu durumada cd nin içereceği konu adedine belli bir sayı zorunluluğu getirerek çözüm bulunabilir sanırım.
Sayın Hüseyin Bey! Başarılı çalışmalarınızın devamını dileyerek saygılarımı sunuyorum.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Sayın Ayşavkı,
Videolar 4 kategoride yayınlanıyor;
Temel, İleri, VBA ve Örnekler.
Bu kategorilerden tam biten henüz yok.
Bitmeye en yakın Excel İleri bölümü.

Hedefim (Örnekler hariç) tam biten konuları CD de yayınlamak.
Bu durumda 3 CD olacak demektir.
CDlerde Forumda olmayan bir kullanıcı arayüzü var.
Bu arayüz ile istediğiniz videoyu izlemek ve CD yi takip etmek daha kolay.

Önerinizdeki gibi toplama Video hazırlamak sanırım mümkün olmaz.
Bunun oluşturacağı iş yükü çok fazla olur.

Şuan için fırsat buldukça VBA dersleri çekiyorum, en yakın zamanda CD konusuna da zaman ayırmaya çalışacağım.

Hem güzel yorumunuz, hem de öneriniz için teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
excel 2016
Sayın Hüseyi bey!!! başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum videoların sağladığı faydanın ölçüsü gerçekten yok. Allah kolaylıklar versin. userform konusunu merakla bekliyoruz.saygılar.

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 - Eng
selamlar huseyin bey 40 konu videoda bahsedilen dosyalar eklenmemis bilginize..