filtreleme işini hızlandırmak için

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
bu dosyada farklılık var. sizin bana gösterdiğiniz örnekte ayrıca seçili hücre uyan ilk hücre oluyordu bu böyle değil. böyle olması mümkün mü ?
Nasıl yani?
İki dsoyadaki kodlar aynı. Aynı işi görüyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
peki sayın yurttas, ismi yazdığımda isme uyan ilk hücrenin seçili hale gelmesi mümkün mü ?

daha önceki örnek gösterdiğiniz dosya öyle zannediyordum öyle değilmiş özür dilerim.

+ sayın yurttas, yanına bir pencere daha eklesek de o da İLE BAŞLAR yöntemine göre arasa mümkün mü ? (benim size ilk gönderdiğim dosyada olduğu gibi.)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
SÜZ

Selamlar
arkadaşlar özür işimden dolayı formu ancak bugün ziyaret edebildim.
Alıntı bir çalışmaya eklemeler yaptım. alternatif çözüm.belki
işinize yarar. eki inceleyin.iyi çalışmalar.
saygılar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
sayınselami güzel,

peki sayın yurttas, ismi yazdığımda isme uyan ilk hücrenin seçili hale gelmesi mümkün mü ?
Diye belirtmiştim ama o örnek gösterdiğiniz dosyada o özelliği bulamadım tam da birşey anlamadım.

+ sayın yurttas, yanına bir pencere daha eklesek de o da İLE BAŞLAR yöntemine göre arasa mümkün mü ? (benim size ilk gönderdiğim dosyada olduğu gibi.)
demiştim bu özelliği de bulamadım.

başarılar dilerim

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
Sayın hakanbolat,

Alıntı:

Alıntı:

bu konu ile ilgili çalışmalarınızı bekliyorum. Başka yere raporlamak güzel bir fikir ama ben tahsilat girip düşmem ve o düşmemin kalıcı olmasını istiyorum ve bunun hızlı olması lazım yazı yazma hızım çok iyi olduğundan yazı yazma ile ilgili bir problemim yok.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
anlaşılamadığıma inanıyorum

ekteki dosyanın isimleri içerir yöntemine göre süzen pencerenin yanına İLE BAŞLAR yöntemine göre süzen bir pencere istiyorum. Nasıl yapılacağını açıklar ya da yaparsanız sevinirim.

başarılar dilerim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
:hiho:

sayın yurttas, ben pencerenin yanına istiyordum yani istediğim zaman İLE BAŞLAR istediğim zaman İÇERİR yöntemine göre arama yapmak istiyordum.

:hiho:

yanlış anlaşılma olmuş galiba benim size gönderdiğim dosyadaki pencerenin ---yanına-- İLE BAŞLAR yöntemine göre arama yapan bir pencere daha ekleyebilir misiniz ?

:hey:

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Dosyanız ekte.

DÜZELTME:
Dosya güncellendi.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
sayın yurttas, yardımlarınız için teşşekkür ederim. bu ikinci eklediğinz pencerede yazdığım harfler tam düzgün gözükmüyor. O pencereyi büyütmenin yolu nedir ?

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
ALT+F11 tuşlarına basarak kod sayfasına ulaşınız. Sonra Design Mode (Gönye-mavi) şekilciğe basın. Excel sayfasına dönün textbox'ı tıklayın ve istediğiniz ebata ayarlayın. Daha sonra tekrar kod sayfasına dönün Design Mode şekline tekrar basın.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Ekteki dosyayı incelermisiniz. Umarım işinize yarar. Örnek olması açısından 10.000 adet kayıt ekledim. Kayıt sayısı artarsa biraz yavaşlama yaşayabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum ögrenecegim
iyi günler burada vermiş oldugunuz dosyayı birdahaalabilirmiyiz ?