• Merhaba Dostlar,
    yeni forum ile yola devam ediyoruz. Bu büyüklükte bir forum yeni bir sisteme taşımak epey bir yordu bizi. Üstelik bir de yeni XenForo Forum altyapısına geçtik.
    Eminim çok yerde hatalar ve eksikler vardır. Kısa sürede toparlayıp hızlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.
    Lütfen gördüğünüz eksik ve hataları aşağıdaki bölüme dönderin. Sırasıyla inceleyip yapılabilirliği varsa üzerinde çalışacağım.
    HATA BİLDİRİM BAŞLIĞI
    Forumdaki kullanıcı adınızla ile giriş yapamıyorsanız kullanıcı adınızın sonuna 1 veya 2 gibi rakamlar ekleyerek deneyin.

Hepimize Hayırlı Olsun!
    Hüseyin
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi
-----------------------

Kod içindeki renk sorun.

FERAZ

Aktif Üye
Excel Vers. ve Dili
TÜRKCE Excel 2016
Merhaba bu forumda gezerken alttaki gibi fontlar böyle çıktığını görüyorum ekrana.Ne zaman düzelecek acaba?
Forum değişince böyle oldu sanırım.

Kod:
[FONT="Trebuchet MS"]sorgu = "select [COLOR="Red"]''[/COLOR], [COLOR="red"]''[/COLOR], [konu], sum([gelir]), sum([gider]) from tbl where not isnull([konu]) group by [konu]"[/FONT]

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 - İngilizce
Sadece veri tabanı aynı ama eski ve yeni forum altyapıları birbirinden tamamen değişik olduğu için bu tür sorunların hiçbir zaman düzeleceğini sanmıyorum...

.

netzone

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
MS Office 2016 TR
Merhaba,

Evet bu tarz metinler denk geliyor bunların içinde ne yazdığını temiz biçimde elde etmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ediniz *Sadece anlık çözümdür.

-Kod içeriğini kopyalayın
-Cevap yazdığınız alanın üstünde bulunan düzenleme araç çubuğunun en sağ tarafında çark simgesini göreceksiniz buna basın, butonların pasif olduğunu gözlemleyeceksiniz.
-bu halde iken cevaplama kısmına kopyaladığınız kod içeriğini yapıştırın
-çark simgesine tekrardan basarak bb düzenleme modundan çıkın. ve gözlemleyin

sonuç:

sorgu = "select '', '', [konu], sum([gelir]), sum([gider]) from tbl where not isnull([konu]) group by [konu]"

iyi çalışmalar.

Son düzenleme:

FERAZ

Aktif Üye
Excel Vers. ve Dili
TÜRKCE Excel 2016
Sadece veri tabanı aynı ama eski ve yeni forum altyapıları birbirinden tamamen değişik olduğu için bu tür sorunların hiçbir zaman düzeleceğini sanmıyorum...

.
Önceki sistem benim daha hoşuma gidiyordu tabii tercih meselesi.Belki alışırım zamanla :)
Kolay gelsin.

FERAZ

Aktif Üye
Excel Vers. ve Dili
TÜRKCE Excel 2016
Merhaba,

Evet bu tarz metinler denk geliyor bunların içinde ne yazdığını temiz biçimde elde etmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ediniz *Sadece anlık çözümdür.

-Kod içeriğini kopyalayın
-Cevap yazdığınız alanın üstünde bulunan düzenleme araç çubuğunun en sağ tarafında çark simgesini göreceksiniz buna basın, butonların pasif olduğunu gözlemleyeceksiniz.
-bu halde iken cevaplama kısmına kopyaladığınız kod içeriğini yapıştırın
-çark simgesine tekrardan basarak bb düzenleme modundan çıkın. ve gözlemleyin

sonu:

sorgu = "select '', '', [konu], sum([gelir]), sum([gider]) from tbl where not isnull([konu]) group by [konu]"

iyi çalışmalar.
Evet dediğiniz gibi denedim ve renklendi :)
Teşekkürler.Belkide bir çaresine bakar yöneticiler zamanla artık.