• FORUMU MOBİL UYGULAMADAN TAKİP EDİN

Forumu isteyen üyelerimiz Tapatalk (Harici bir hizmet) üzerinden mobil uygulamadan takip edebilirler.
    iOS için : https://itunes.apple.com/app/id307880732?mt=8
    Android için : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quoord.tapatalkpro.activity
    adreslerinden indirebilirsiniz.

Bir iki haftaya da foruma özel kendi uygulamamız yayında olacak.
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi
-----------------------

Kod içindeki renk sorun.

Excel Vers. ve Dili
TÜRKCE Excel 2016
Merhaba bu forumda gezerken alttaki gibi fontlar böyle çıktığını görüyorum ekrana.Ne zaman düzelecek acaba?
Forum değişince böyle oldu sanırım.

Kod:
[FONT="Trebuchet MS"]sorgu = "select [COLOR="Red"]''[/COLOR], [COLOR="red"]''[/COLOR], [konu], sum([gelir]), sum([gider]) from tbl where not isnull([konu]) group by [konu]"[/FONT]

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
32 Bit 2010 - İngilizce
Sadece veri tabanı aynı ama eski ve yeni forum altyapıları birbirinden tamamen değişik olduğu için bu tür sorunların hiçbir zaman düzeleceğini sanmıyorum...

.

netzone

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 64 Bit TR
Windows 10 64 Bit TR
Merhaba,

Evet bu tarz metinler denk geliyor bunların içinde ne yazdığını temiz biçimde elde etmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ediniz *Sadece anlık çözümdür.

-Kod içeriğini kopyalayın
-Cevap yazdığınız alanın üstünde bulunan düzenleme araç çubuğunun en sağ tarafında çark simgesini göreceksiniz buna basın, butonların pasif olduğunu gözlemleyeceksiniz.
-bu halde iken cevaplama kısmına kopyaladığınız kod içeriğini yapıştırın
-çark simgesine tekrardan basarak bb düzenleme modundan çıkın. ve gözlemleyin

sonuç:

sorgu = "select '', '', [konu], sum([gelir]), sum([gider]) from tbl where not isnull([konu]) group by [konu]"

iyi çalışmalar.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
TÜRKCE Excel 2016
Sadece veri tabanı aynı ama eski ve yeni forum altyapıları birbirinden tamamen değişik olduğu için bu tür sorunların hiçbir zaman düzeleceğini sanmıyorum...

.
Önceki sistem benim daha hoşuma gidiyordu tabii tercih meselesi.Belki alışırım zamanla :)
Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
TÜRKCE Excel 2016
Merhaba,

Evet bu tarz metinler denk geliyor bunların içinde ne yazdığını temiz biçimde elde etmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ediniz *Sadece anlık çözümdür.

-Kod içeriğini kopyalayın
-Cevap yazdığınız alanın üstünde bulunan düzenleme araç çubuğunun en sağ tarafında çark simgesini göreceksiniz buna basın, butonların pasif olduğunu gözlemleyeceksiniz.
-bu halde iken cevaplama kısmına kopyaladığınız kod içeriğini yapıştırın
-çark simgesine tekrardan basarak bb düzenleme modundan çıkın. ve gözlemleyin

sonu:

sorgu = "select '', '', [konu], sum([gelir]), sum([gider]) from tbl where not isnull([konu]) group by [konu]"

iyi çalışmalar.
Evet dediğiniz gibi denedim ve renklendi :)
Teşekkürler.Belkide bir çaresine bakar yöneticiler zamanla artık.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 - Türkçe
netzone çok teşekkürler hocam.