Kod içindeki renk sorun.

Excel Vers. ve Dili
TÜRKCE Excel 2021 32bit
Merhaba bu forumda gezerken alttaki gibi fontlar böyle çıktığını görüyorum ekrana.Ne zaman düzelecek acaba?
Forum değişince böyle oldu sanırım.

Kod:
[FONT="Trebuchet MS"]sorgu = "select [COLOR="Red"]''[/COLOR], [COLOR="red"]''[/COLOR], [konu], sum([gelir]), sum([gider]) from tbl where not isnull([konu]) group by [konu]"[/FONT]

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Sadece veri tabanı aynı ama eski ve yeni forum altyapıları birbirinden tamamen değişik olduğu için bu tür sorunların hiçbir zaman düzeleceğini sanmıyorum...

.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Merhaba,

Evet bu tarz metinler denk geliyor bunların içinde ne yazdığını temiz biçimde elde etmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ediniz *Sadece anlık çözümdür.

-Kod içeriğini kopyalayın
-Cevap yazdığınız alanın üstünde bulunan düzenleme araç çubuğunun en sağ tarafında çark simgesini göreceksiniz buna basın, butonların pasif olduğunu gözlemleyeceksiniz.
-bu halde iken cevaplama kısmına kopyaladığınız kod içeriğini yapıştırın
-çark simgesine tekrardan basarak bb düzenleme modundan çıkın. ve gözlemleyin

sonuç:

sorgu = "select '', '', [konu], sum([gelir]), sum([gider]) from tbl where not isnull([konu]) group by [konu]"

iyi çalışmalar.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
TÜRKCE Excel 2021 32bit
Sadece veri tabanı aynı ama eski ve yeni forum altyapıları birbirinden tamamen değişik olduğu için bu tür sorunların hiçbir zaman düzeleceğini sanmıyorum...

.
Önceki sistem benim daha hoşuma gidiyordu tabii tercih meselesi.Belki alışırım zamanla :)
Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
TÜRKCE Excel 2021 32bit
Merhaba,

Evet bu tarz metinler denk geliyor bunların içinde ne yazdığını temiz biçimde elde etmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ediniz *Sadece anlık çözümdür.

-Kod içeriğini kopyalayın
-Cevap yazdığınız alanın üstünde bulunan düzenleme araç çubuğunun en sağ tarafında çark simgesini göreceksiniz buna basın, butonların pasif olduğunu gözlemleyeceksiniz.
-bu halde iken cevaplama kısmına kopyaladığınız kod içeriğini yapıştırın
-çark simgesine tekrardan basarak bb düzenleme modundan çıkın. ve gözlemleyin

sonu:

sorgu = "select '', '', [konu], sum([gelir]), sum([gider]) from tbl where not isnull([konu]) group by [konu]"

iyi çalışmalar.
Evet dediğiniz gibi denedim ve renklendi :)
Teşekkürler.Belkide bir çaresine bakar yöneticiler zamanla artık.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 - Türkçe
netzone çok teşekkürler hocam.