Kredi Kartı Takibi

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Arkadaşlar;
Kredi Kartları ile ilgili bu programı her türlü yoruma açık olarak yolluyorum.
Dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
Yorumlarınızı bekliyorum.
Saygılar, İyi Çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
access
Paylaşımınız için Teşekkürler sayın ayhan2122
Güzel olmuş emeğinize sağlık.
kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TR
Sn.ayhan2122 programı açtıktan sonra hemen kart bilgilerini istiyor ve kart bilgi ekranını kapattıktan sonrada hiç bir şey olmuyor. Program bu kadar mı yani?

Excel Vers. ve Dili
access
Sn.ayhan2122 programı açtıktan sonra hemen kart bilgilerini istiyor ve kart bilgi ekranını kapattıktan sonrada hiç bir şey olmuyor. Program bu kadar mı yani?
Sayın akhsahbaz
bilgiler yazıldıktan sonra kapat düğmesine basınca açılıyor bilginize ,iyi geceler

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TR
Malesef Açılmıyor

Sayın akhsahbaz
bilgiler yazıldıktan sonra kapat düğmesine basınca açılıyor bilginize ,iyi geceler
Sn.celoy tekrar indirip yüklemede dahil her şeyi denedim ama kredi kartı bilgilerini girdikten sonra tamam tuşuna bastıktan sonra tablo kapanıp yenibir form veya tablo açılmıyor.

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn akhsahbaz;
Bir yerlerde hata yapıyorsunuzdur. "AnaPano" adlı formun açılması lazım.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Sorunlar

Sn. ayhan2122,

Günaydın. Günlük yaşamımızın önemli bir ödeme aracı olan banka kredi kartlarına ilişkin böyle bir programı bize sunman takdire değer...

Programla ile ilgili ilk girişte karşılaştığım sorun:

"Ana Pano'dan Banka Bilgilerini girdikten sonra, Kapat'a tıklandığında sürekli Lütfen Banka Bilgilerini Giriniz" iletisi vermesi; Tamam'a tıklandığında da programdan çıkması; dolayısıyla da sonraki adıma devam edilememesidir.

Shift tuşuyla açılış yaptıktan sonra, kısa süre içinde gözüme çarpan hususlar aşağıdaki gibidir.

Bankalar tablosuyla ilgili olarak:

1- Her bir kart için tek bir hesap kesim ve ödeme tarihi öngörülmüştür. Oysa, bazı bankalarda bu tarihler sonraki aylarda 1-3 gün arasında ileriye kayabilmektedir. Örneğin; a bankası hesap kesimi ayın 25'i olsun. Sonraki ay/aylarda bu tarih 26,2 7 ve hatta 28 tarihini taşıyabilmektedir.

2- Kart adı alanı'na "Visa, Mastercard" bilgileri girilecektir. Bankalar hesap sahibinin yanında eş ve çocuklar için bu karta bağlı farklı no taşıyan ek kartlar verebilmektedirler. Bu nedenle, en azında kartın son 4 numarasından oluşacak KartNo (sayı) alanına gereksinim olduğunu düşünüyorum.

Hareket Tablosuyla ilgili olarak:

1- KartNo alanı burada var. Kanımca, Bankalar tablosunda da olmalıdır.

2- Yapılan kartlı harcamalarla ilgili Borç takibi yanında, hangi ayda toplam ne tutarda borcumuzun bittiğini görebilmek aile bütçesinin açık verip vermediğini izlemek yönünden önem taşımaktadır. Bu nedenle bitecek son taksit toplamları aylar itibariyle görülebilmelidir.

Yukarıda değindiğim gibi, Ana Pano'dan veri girişinde Banka Bilgileri'nde takılıp kalındığı için, daha detaylı bir inceleme yapma olanağım yoktu..

Şimdilik bu kadar... Kolay gelsin ayhan2122, iyi hafta sonları dilerim.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Arkadaşlar;

Programı kendim tekrar indirdim, acaba eksik mi yüklemişim diye, ancak banka bilgilerini girdikten sonra "programın kendiliğinden kapanması sorunu" ile karşılaşmadım.
Sn assenucler;
Sizinde belirttiğiniz gibi
Fatura tarihleri belli olmamakla birlikte düşüncem belli bir kurala bağlamaktı. Aklıma gelen bu şekildeydi. Yani fatura tarihi her ayın 30'unda olan bir kredi kartıyla yapılan taksitlendirme ilk fatura ocak'ta başlıyorsa 2.si şubatın 30'u olmadığı için 1mart veya 2mart, 3.sü 30 mart diye devam edecekti.
Bu program her ne kadar basit işlediysem de oldukça genişletilebilir bir konudur. Banka bilgileri, hesap bilgileri, otomatik ödemeler, vs,vs...
Değerli yorumlarınız için teşekkürler. :)
Saygılar,İyi Çalışmalar.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Sn. ayhan2122,

Merhaba, 2-3 gün önce microsoft'un Windows XP ile Office 2003 (SP3)güncellemelerini otomatik indirdikten ve microsoft. netframework 3.5 'u kurduktan sonra, PC'de sorunlar yaşamaya başladım.

Sitemizden indirdiğim dosyalar, düzgün açılmamaya ve access dosyalarının bazı fonksiyonlarının çalışmadığını farkettim.

Yukarıdaki Kredi Kartları dosyasını da açamadığım için, 3 ay önce aldığım Norton ghost dos image'ını geri yükledim. Tekrar dosyayı indirdiğimde, yukarıda özetlediğim açılmama sorunu ile karşılaşmadım.

Hocam, yukarıdaki düşüncelerimi "yorumlarınızı bekliyorum deyince" yazdım. İnşaallah eleştiri olarak almamışsınızdır.
Kolay gelsin. İyi hafta sonları.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TR
Sn.ayhan2122,
Öncelikle merhaba. Benimde tam olarak demek istediğim de Sn.assenucler in dediği gibi bir problemdi. Ve bende Vista kullanıyorum. Geçenlerde otomatik olarak Office 2003 (SP3) ü yüklemiştim. Muhtemelen bu yüzden bende böyle bir problemle karşılaşıyorum.

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn assenucler;
Yorum eleştiridir zaten. Eleştiri ise, bilene kıymetli bir vasıtadır doğruya ulaşabilmek için. Değerli yorumlarını esirgemeyen herkese tekrar teşekkürler. :)
SP2 yüklü olan bilgisayarlarda KartTakip düzgün çalışmayabilir.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Sn. ayhan2122,

İyi akşamlar. Sizden bir ricam olacak...

Siteye eklediğiniz programın kullanımı konusunda kısa da olsa bilgi verebilirmisiniz?

Programda ekleme ve güncelleme sorguları var, bu sorguları hangi durumda nasıl kullanacağız?

Büyük bir emekle hazırlayıp bizlerin paylaşımına sunduğunuz eserinizi, ben de etkili şekilde kullanmak istiyorum.

Veri girişi, sorgulama ve formlarla ilgili vereceğiniz kısa ve öz bilgiler bizlere yol gösterici olacaktır.

Katkı ve paylaşımınız için tekrar teşekkür ederim.

Bu arada kurban bayramınızı da kutlar. Sağlık, mutluluk, başarı ve bol kazanç getirmesini dilerim.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn assenucler;
Programda 1-2 ufak eksiklik tesbit ettim. Onları da düzeltip yardım ile beraber gönderirim.
Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramı Mübarek Olsun.

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Yorumlarınızı bekliyorum.

Tekrar herkesin bayramını tebrik ediyorum.
Programı biraz daha geliştirip tekrar gönderiyor ve yorumlarınızı bekliyorum

Pardon,özür diliyorum. "Ödeme" Formunda bir alt formu gizlemeyi unutmuşum. Düzelterek KartTakip2 diye tekrar gönderiyorum. Hiç indirmemiş olanlar KartTakip2'yi indirsinler. KartTakip'i indirmiş olanlar "Ödeme" formunu KartTakip2'deki "Ödeme" formu ile değiştirsinler.

Son düzenleme:

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Bir istek ve bir konuda bilgi.

Sn. ayhan2122,

2008 yılı kredi kart taksitlerini girerken, bazı özel durumlar söz konusu olabilmektedir. Örneğin, 7 taksitle alınan bir mal bedeline ait alışveriş fişinde, "+3, +5 vb. taksit daha eklenecektir " iletisi görebilmekteyiz.

Bu durumda, taksitlendirme sayısı artmakta ve taksit tutarı düşmektedir. Sizden ricam, ana panoya yada taksitlendirme formuna " Hesap Makinesi" eklemenizdir.

Bu arada yaşanan bir sorundan sizi haberdar etmek istiyorum. Taksit İşlemci formunda son taksit girildikten sonra belki 3-4 kez "İşlemi Gerçekleştir"de "Evet" ve "Hayır" a tıklamak çok sıkıcı ...

Ben son taksitten sonra "İptal/Kapat" a tıklayarak bir sonraki işleme devam edebileceğimi düşünüyordum. Bazı zamanlar Hareketler tablosundan veri girmek zorunda kalıyorum. Bu konuya uygun bir çözüm getireceğinize eminim.

Şimdilik giriş yapıyorum, konuya ilişkin düşünce ve görüşlerimi ara sıra yazacağım.

Bu güzel çalışma ve paylaşımınız için size bir kez daha teşekkür eder, başarılar ve kolaylıklar dilerim.

Sevgi ve saygılar.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn assenucler;

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim.
"+taksit" olayında +3, +5 taksit ekleneceğinden kullanıcının haberi var ise sorun yok diye düşünüyorum. Yani 7 taksit yapılmış bir işlemde +5 taksit yapılmış ise bunu kullanıcı programa girerken 12 taksit olarak işleyebilir. Bunda sorun yok. Ancak kullanıcının haberi olmadan ve işlem programa işlendikten sonra +taksit yapılırsa sorun olur. Bu konuyu da eklemeye çalışacağım.
Hesap makinesine gerek yok. Çünkü "Taksitİşlemci" zaten gerekli hesaplamaları yapıyor.
Evet/Hayır olayında ise Access menü çubuğunda Araçlar > Seçenekler > Düzen/Bul sekmesi'nde > Onayla çerçevesinde> EylemSorgularını kutucuğunun işaretini kaldırırsanız (yani kutucuk boş olacak) o iletiler karşınıza çıkmaz.

Excel Vers. ve Dili
access
arkadaşlar kart takip programının veri tabanını nasıl görüyoruz hangi tuşlara basmamız gerekiyor bir de nasıl veri tabanını ulaşılamaz halegetiriyoruz anlatırsanız çok sevinirim

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Sn. nisa1,

Size yardımcı olabilir düşüncesiyle, 2008 yılı için giriş yaptığım programın görüntüsünü aşağıya ekliyorum.

Programın kullanımı çok kolay; program açıldığında karşınıza Banka Bilgileri ekranı geliyor. Burayı doldurduktan sonraki adım, kartlı alış veriş işlemlerine ait fişlerden Taksit İşlemci’sine giriş kaydını yapmak; hepsi bu kadar… Zaten Yardım menüleri sizi yönlendiriyor.

Beni en çok etkileyen, her şeyin Ana Pano ekranında başlayıp bitmesi….

Bu ana pano’da:

Kredi kartlarına ait bilgileri görebilmek;
Fatura ve taksitleri Taksit İşlemci’sinden hiçbir hesaplama yapmadan girebilmek;
Ödeme tarihi itibariyle ödenecek kartlı harcama taksitleri toplamını ve detayı görebilmek;
Aylar itibariyle her bir kartın taksit toplamı ile tüm kartların genel toplamını izlemek;

mümkün…

Sn. ayhan2122 hocanın bizlerin paylaşımına sunduğu bu program, benim her zaman kullanacağım vazgeçilmezler arasında, çoktan yerini aldı…

Bu vesileyle ,bir kez daha hocama tebriklerimi, teşekkürlerimi, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Son düzenleme:

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Rica.

Değerli hocam,

Ana form'un tutar alanı, şu an sola yanaşık; sağa yanaşık olabilirmi?

Yukarıda 7 nolu iletide değindiğim, "bazı bankalarda hesap kesim ve ödeme tarihlerin 1-3 gün arasında kaymaya ilişkin" konuda bir çözüm üretmeniz mümkün mü?

Teşekkürler ve iyi akşamlar.

Son düzenleme: