Kredi Kartı Takibi

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn assenucler;

7. cevapta;
"Her bir kart için tek bir hesap kesim ve ödeme tarihi öngörülmüştür. Oysa, bazı bankalarda bu tarihler sonraki aylarda 1-3 gün arasında ileriye kayabilmektedir. Örneğin; a bankası hesap kesimi ayın 25'i olsun. Sonraki ay/aylarda bu tarih 26,2 7 ve hatta 28 tarihini taşıyabilmektedir." demişsiniz.
HesapKesimGünü sabit bir değer olmak zorunda, bunun otomatik olması için bir kritere bağlanması gerekir. Varsa bir kriteriniz yazın, uygulayalım. Eğer HesapKesimGünü ayın hangi günü olduğu daha önceden banka tarafından haber veriliyorsa her ay BankaBilgileri'nden HesapKesimGünü düzeltilebilir, yeniden yazılabilir. Başka bir çözüm şekli benim aklıma gelmiyor. :)
HesapKesimGünü'nün 2-3 gün oynayabilme sebebini bilenler lütfen yazsınlar.
Saygılar, İyi Çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
+taksit olayı

+taksit sorununun çözümünü ekte gönderiyorum. Mantık şöyle;
Diyelimki alışveriş sırasında 400 YTL'lik 5 taksitli bir kullanım daha sonra banka tarafından +3taksit eklenerek 8 taksite çıkarılıyor.
Bunu programa işlemek için önce İptalFormu'nden işlem siliniyor. İptal işlemi ile otomatik olarak [TaksitSayısı] hariç diğer bütün bilgiler hazır olarak Taksitİşlemci Formu'na yönlendiriliyor. Sonra Taksitİşlemci Formu'ndan 8 taksit olarak yeniden yapılıyor.
Umarım beğenilir.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Rapor ekleyecekmisiniz?

Sn. ayhan2122;

Günaydın. Her şey gönlünüzce olsun.

Bu güzel programın ay bazında kartlara göre özet ve detayı veren bir raporu eksik kaldı. Hocam, bunu da ekleyebilir misiniz?

Teşekkürler.

Sevgi ve saygılar.

Son düzenleme:

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Rapor örneğini bekliyoruz.

Sn. ayhan2122,

Büyük bir zevkle kullanmaya başladığım programınızla ilgili bir kaç rapor örneği ekliyebilirseniz, seviniriz.

İstanbul'dan sevgi ve saygılar.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office
ArkadaŞlar Bana Acele Saat 12 Ye Akdar Eczane Takİp Programi Lasim Fazla Prof. Olmassa Çok GÜsel Olur Acele ArkadaŞlar Varsa Verİn. LÜtfen Çok Acele Lasim.....

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Bir rica.

Sn. ayhan2122 hocam,

Gününüz aydın, neşeniz ve kazancınız bol olsun.

Programınızı yeni yıldan itibaren kullanıyorum.

Sizin programınızın bütünlüğünü bozmamak adına, sizden 2 kez rapor isteminde bulundum. Yanıtınız gecikince işlerinizin çok yoğun olduğunu ve zaman ayıramadığınızı düşünüp belli bir süre bekledim.

Hiç bir yanıt gelmeyince, özel istek gibi ya da kullananı bu konuda serbest bırakmayı düşünmüş olabileceğinizden hareketle, "Aylık Taksitler" raporu yarattım.

Bankadan gelen ekstre ile hazırladığım rapor çıktısını karşılaştırarak, eksik ya da hatalı işlemleri düzeltiyorum.

Eğer özel istek gibi düşünmezseniz, sizden bir ricam olacak.

Aylık bazda "banka ve kart adına göre gruplandırılan kart vadelerine göre ödeme toplamını ve detay kayıtları gösteren " bir rapora ihtiyacım var ve ben bunu sizin hangi sorgunuzdan yararlanarak nasıl alacağımı bilemiyorum.

Eğer, bu konuda ilgi ve yardımınızı esirgemezseniz, mutlu olurum.

Banka Adı Kart Adı Vade Tarihi Taksit Tutarı Ödemeler Kalan

Başarılar. İstanbul'dan sevgi ve saygılar.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Yaşanan bir sorun.

Sn. ayhan2122 hocam,

Kullandığım kredi kartlarının biri dışında, hepsinin hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihleri aynı ay içindedir. Tek bir kartımın ise, aşağıdaki gibi hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi farklı iki ayı içermektedir.

Bugün (03/01/2008) yaptığım alış verişe ait işlemin;
hesap kesim tarihi: 28/01/2008 Son Ödeme Tarihi: 07/02/2008

Garanti bankası kartının Aralık 2007 ayı alış verişine ilişkin;
hesap kesim tarihi: 28.12.2007 Son Ödeme Tarihi:09.01.2008

Hareket tarihi 03/01/2008 olan alış verişin hesap kesimi 28/01/2008, son ödeme tarihi 07/02/2008 tarihi olması gerekirken; sistem, bunu Aralık ayının Son Ödeme Tarihi olan 09/01/2008 kayıtlarının içine kaydetmektedir.

Bilgilerinize...

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn assenucler;

RAPOR olayını halledeyim derken başka bir sorun yazmışsınız. :) En kısa zamanda onuda çözeriz.
Şimdilik aşağıdaki dosyayı alın. Ancak; kullanmakta olduğunuz KartTakip'teki tablolarla aşağıdaki KartTakip_03,01,2008'deki tabloları değiştirmeniz gerekir.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
#27.mesaja cevap:

Sn assenucler;
Ben programı şu şekilde kandırdım. :lol:
BankaBilgilerinde kartın birini
HesapKesimTarihi=28,
SonÖdemeGünü=37 (yani sonraki aya devretmesi için 30gün+sonraki ayın 7.günü=37)
yazdım. Bu şekilde siz de deneyin. Eğer hoşunuza gitmezse uğraşalım. ;)
Sayglar, İyi Çalışmalar.

Son düzenleme:

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Sn. ayhan2122;

İlginiz ve kısa süredeki yanıtınız için teşekkürler, hocam..

Pratik çözümünüze hayranım. Ama, bu kadar güzel bir program için 37 sayısı benim içime sinmedi, gözümü tırmaladı desem beni mazur görürmüsünüz?

Biliyorum, sizin de içinize sinmeyecek...

Raporu da hazırlayabilirseniz, süper olacak Sn. ayhan2122 hocam.

Teşekkürler. Selam ve sevgiler.

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn assenucler;

Programı kandırdım ama galiba sizi kandıramadım. :) Ne yapalım mecbur uğraşacağız. Ama baya zor olacak diye tahmin ediyorum ya bakalım.
Rapor olayı #28.mesaj'da hazır, ister şimdi indirin isterseniz bekleyin şu 37 olayını da ekleyip göndereyim.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Bu ne hız hocam;

Sn. ayhan2122,

Bu ne hız hocam, ben daha ricamı ve sorunu yeni yazmışken, siz aynı anda çözümü sundunuz. Örnek raporun dizaynı, harika... Helal olsun...

Bizim gibi amatör kişiler, daha meramını anlatmaya çalışırken, siz sonucu ortaya koyuyorsunuz.

Eğer sizi sıkmazsam, ay içinde herhangi bir tarihte alacağım (mesaj 26) raporda; o ana kadar yapılmış ödemeleri görebilmem mümkün olabilecekmi?

Tebrikler, başarılar ve kolaylıklar dilerim..

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Arkadaşlar;

2 değişik rapor ve son ödeme günü sonraki ay olan kartların durumunu düzelterek yolluyorum.
Şifresiz hailini isteyenler için alttaki "KartTakip_05,01,2008_2.rar" vba şifresizdir.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
türkçe
SAYIN AYHAN2122
Emeğinize sağlık çok güzel olmuş
fakat sizden ricam eğer mümkünse vba şifresi
teşekkür ederim

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Kısır döngüye giriyorum.

Sn. ayhan2122,

03012008 tarihli geçici çözüm yarattığınız dosyaya bilgileri girdim ve mükemmel kullandım, ancak,en son yolladığınız 03012008_2 dosyayı açıp, Banka Bilgilerine doldurup Kapat'a tıkladığımda, karşıma yeniden Banka Bilgilerini Büyük Harfle giriniz penceresi çıkıyor, Tamam' deyip geçtiğimde, yine ilk başta doldurmuş olduğum bilgileri içeren Banka Bilgileri penceresi karşıma geliyor. Bu şekilde de sonraki menülere giremiyorum.

IE7, Windows XP Pro SP2 Tr., Office 2003 Tr. ve AVG7 Pro antivirüs programı kullanıyorum.

Acaba nasıl bir çözüm üretilebilir. Teşekkürler. Sevgi ve saygılar.

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn assenucler;
Ben yüklediğim "KartTakip_03,01,2008_2.rar" ı indirdim, sorun yok. Siz neden böyle bir sorun ile karşılaştınız bilmiyorum.
Ayrıca #34.mesajdaki "KartTakip_05,01,2008.rar" vba şifresiz ve son halidir.

Son düzenleme:

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Sorunumun kaynağı.

Sn. ayhan2122,

Ben, 34 nolu mesajınız ekindeki dosyalara 6 kartıma ait Banka Bilgilerini girince; programdaki bir kısıtlama nedeniyle, program kilitleniyor ve Ctrl Alt Del ile programdan çıkabiliyorum. Oysa, 28. mesajınız ekindeki dosyada böyle bir sorun ile karşılaşmamıştım.

34. mesajınızdaki dosyanın Banka Bilgilerine 1 tek karta ait bilgi girdiğimde, kilitlenme ile karşılaşmadım. Ana Pano'ya otomatik geçti ve sorun yaşamadım. Kısıtlamayı kaldırabilirseniz, sorun yaşamayacağım.

Bilgilerinize... Sevgi ve saygılar.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn assenucler;
Ben programa herhangi bir kısıtlama getirmedim. Ne yazıkki aynı problemi ben de yaşıyorum. 5 ten fazla kart kaydını kabul etmiyor. Bütün kodları inceledim acaba nerde yanlışlık yaptım diye ama belki güleceksiniz, ben bulamıyorum.
Halen arıyorum ...

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhabalar;

Ben banka bilgilerinden 10 tane kart girdim sorun yok ama uygulamayı pek inceleyemedim yine "forms" yerine "formlar" olduğu için devamlı parametre girişi istendi hepsini tek tek düzeltemeyeceğim kadar çok vardı. Herneyse sanırım sorun kart tanımı sayısı idi o da bende pek sorun olmadı gibi ;)