ListBoxtan Sayfaya Kayıt Ekleme

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Eklediğiniz belgeyi biliyorum ve belgenize de uyarladım (hazır yani) zaten.
Yalnız bu işlemin kodları, istenilen metin/sayı herneyse DEĞERi internet üzerinden QR koda çeviriyor.
Yani internet bağlantısı olması gerekiyor.

Form sayfasının ilgili hücrelerini herhangi bir kayıt satırı için elle doldurup tekrar ekleyin bence.

muhammethezer

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365
12-03-2026
Selamın Aleyküm Ömer Hocam, Nasılsınız? Umarım haftanız iyi geçmiştir. Yapmak istediğim bir iki küçük ekleme olacak. Sizde müsait olursanız?
1. olarak; User Form üzerine Cadde ve Sokak Adı TextBox'ına tıklandığında içerisinde Mahalleye ait Cadde ve Sokak Adının olduğu bir ListBox açılması ve çift tıklamada İlgili TextBox'a alınması, aynı şekilde Ziyaret Nedeni ve Ziyaret Türü için de geçerli olacak.
2. olarak; Herbir katılımcı için yine TextBox'a tıklandığında bir açıklama yazabileceğimiz çoklu metin kutusu açılması ve bilgi girişi sonrasında Kayıtlar sayfasına Katılımcı 1 Açıklama, Katılımcı 2 Açıklama, ...... gibi kaydetmesi olacak. Bu işlemleri de ekleyebilirsek inanıyorum ki form daha işlevsel hale gelecektir.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Merhaba Sayın HEZER.
Bu aralar biraz yoğunluğum olduğundan, bütüne yönelik isteklerinizi karşılayamayabilirim.
Bu nedenle ilave soruları, her seferinde, elinizdeki belgenin son halini ekleyip, adım adım ve tek tek yeni soru olarak (bu konu sayfasında tabi ki) sorarsanız,
forumdaki diğer sorular gibi fırsat buldukça bakarım.
Bu aşamada, sizin elinizdeki SON HALİ dediğiniz belge ile bendeki belgenin aynı olmama ihtimali artıyor, hatırlamakta güçlük çekiyorum.
Malum hem kendi işlerim var, hem de fırsat buldukça forumdaki konulara bakıyorum.