powerpoint slayt'ta müzik sesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sizin kinede sadece müzik ekledim sadece o kadar
birde ikinizin hızına yetişe bilsem

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn abazya

sizin dosyada bende dinleyemedim çünkü dosya yolunu bulamadı. Yani mp3 dosyaya gömülememiş.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Raider' Alıntı:
ehehee.... bende bi tuhaflık var belki :mrgreen:

hehe.... hakkaten bende bir tuhaflık varmış....

Sevgili Levent arkadaşım senin dosyan aslanlar gibi çalışıyor....

olmadı.:((( ne diyeceğimi bilemiyorum. winanp'tan ses kaydettim. ama slaytı çalıştırdığımda ses gelmedi. artık utanıyorum :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Mal sahibi mülk sahabi
Hani bunun ilk sahabi
Sonucta Sn: leventm in yaptığını 2 kişi dinliyor ya siz bence leventm in yaptığı çalışma oldu güle güle kullanın kolay gelsin

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
zeyno344' Alıntı:
raider... sanırım ben de bi tuhaflık var :kafa:
Bilgisayarın sesini iyice aç, ....... sonra da leventm'in dosyasını aç :mrgreen:

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
zeyno344' Alıntı:
ve... artık gidiyorum. boğaz köprüsünden kendimi atmaya. tutmayın beni sakın. :hey:
Sevgili leventm arkadaşım;

Ben de hala burada debelenip, duruyorum.... eğer başarabilirsem belki birlikte zeyno344 boğaz köprüsünden atlamaktan kurtarabiliriz. (Ne de olsa sen daha yakınsın, benim buradan gelmem biraz daha vakit alır ... :mrgreen:)

Senin anlattığın yöntemle kendi notebook'umdaki mevcut yegane MP3 dosyasını PP'e eklemeye çalışıyorum ama nafile....

Sakın bana o bahsettiğin yöntemle yaparken, bilgisayarına bir mikrofon bağlı olduğunu ve WinAmp'den çıkan sesi mikrofon aracılığıyla kaydettiğini söyleme....... ben de İstanbul'a gelip, köprüden atlarım walla.... :mrgreen:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sakın bana o bahsettiğin yöntemle yaparken, bilgisayarına bir mikrofon bağlı olduğunu ve WinAmp'den çıkan sesi mikrofon aracılığıyla kaydettiğini söyleme....... ben de İstanbul'a gelip, köprüden atlarım walla....
Sn Raider

Kesinlikle mikrofon yok,çok ilginç bir durum,acaba eksikmi anlattım diye notlara tekrar baktım,tam yaptığım şekilde anlatmışım. Açıkçası bende anlayamadım. Bu durumda problemi çözemezsek ben kendimi aşağı atacağım valla.. :D

hahahahahahaaaaaaaaaa... allah iyiliğini versin senin iyi mi? ya arkadaşlar ben bu işi yarına yani bugüne bıraktım. olmadı..olmadı ve olmadı. yarın daha dinç bir kafayla bakacağım. teşekkürler levent...teşekkürler raider.... iyi sabahlar. :))

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Yav, ne tuhaf iş..... acaba ses kartıyla veya onun ayarlarıyla falan mı ilgili bir durum var?

Neyse, belki sitemizin Teknik Sorumlusu ALPEN yarın bir ara bizim bu mesajları okuyup, gülerken kahvesini klavyenin üzerine dökmekten fırsat bulursa belki bizi aydınlatabilir......

Benden artık pes, biraz da uyuyayım artık..... :uyku:

kesin siz şimdi sinirden uyuyamazsınız da haaa!!!!! rüyalarınıza da girer bu mesele. özellikle leventm senin. bu arada levent siz ne iş yapıyorsunuz? işinin konusunun pc ile ilgisi var mı? çok merak ettim doğrusu.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ben makina mühendisiyim,bir fabrikanın üretim müdürüyüm. Excelle sadece hobi olarak ilgileniyorum.

hmm. ok. tşk. yine de işinizle çok ilgisi var bu işin. bak tahmin de etmiştim hani. neyse sizleri daha fazla rahatsız etmiiimm ya. ama bu işi başarabilirsem valla süper olacak ya. tam bir aydır kendi kendime çözmeye çalışıyordum. en sonunda buraya danışma gereğini duydum. iyiki de gerek duymuşum valla çok eksiklerim varmış. :p

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Yapmayın arkadaşlar, forumun aslarını kaybediyormuşuzdu az kalsın dün gece :hiho:

@zeyno piyasada üretim müdürleri arasında bir istatistik yapsanız yarısı bilgisayarda oyun oynamayı biliyordur en fazla ya neyse :D

Bu arada ben denedim gayet güzel oluyor ses kaydedince. Ses kaydederken Bilgisayarın Ses Ayarı Denetimleri ile ilgili birşey olmasın. (Bildiğimden değil sallıyorum :)

Neyse, belki sitemizin Teknik Sorumlusu ALPEN yarın bir ara bizim bu mesajları okuyup, gülerken kahvesini klavyenin üzerine dökmekten fırsat bulursa belki bizi aydınlatabilir......
Walla kahve içiyordum ve senin yazını okuyunca suratımdaki gülümsemeyi yakaladım.
Askerliğimi 1 gün uzatan bir ofis ailesi üyesi olan power pointten mümkün mertebe uzak kalmaya pp ekli gelen mailleri okumadan silmeye kararlı birisi olarak google da sabah yaptığım araştırmada aşağıdaki tefrikayı buldum.

Burada da Levent gibi çözüme gidilmiş. ancak son paragrafta ek ayarlamalar var.

Sanırım danersin haklı.

To put sound into a Power Point presentation:
· Go to the slide that you wish to start the music on. (You can have two different songs on one presentation).
· Click on the Maximize button (between the minimize and close buttons at the top right of your screen).
· Make the PowerPoint screen very small (about 1/4 of the screen), and put it in the top right hand corner.
· Double click on "My Computer," so that you can see the icon of your CD.
· Double click on your CD and choose the track that you want to record.
· On the PowerPoint screen, go to Insert > Movies and Sound > Record a sound
· Push the play button on the CD and immediately push the round red button to begin recording
· When the song is over (or the part of the song is over that you wish to record), push the blue square button. Push the OK button to accept the recording.
· On the slide you will now see a small speaker. Move the speaker just below the lower right hand edge of the slide (so that it won’t show during the slide show).
· Go to Slide Show > Custom Animations > Multimedia Settings
o Make sure that you have highlighted the “Media” that you want (music recordings are called Media pictures and titles are called Picture frames).

· Check the box “Play using animation order”
· In the stop playing section, click on “After  slides”
o The number that you enter here is either one number greater than the number of slides in your show, or the number of the slide that you want the song to stop playing on. This part is tricky because, if you are going to have more than one song in your slide show, you will need to figure out how many slides the song will play through. I usually get the slide show just about done, (with my timing for each slide already assigned), before I set these variables.
· If you have a short song and you wish to have it play more than once: click on More Options and click on loop until stopped. (This takes much less memory)
· With the Media still highlighted, click on: order and timing
· Choose automatically after  seconds
o I usually choose 0 or 1 second (try it a few times to decide which you want)
o Be sure and save your changes often. If you don’t and something happens, you have to start way back at the record-a-sound stage.

Note: Do not use any sound effects on any of the pages that your song will be playing on because it will stop the song.

You can do fade in/outs in iMovie- outisde of that, you'll have to get an app like Sound Studio to use on the tracks. It's a great little app for chopping up and generally messing with sound files:
http://www.felttip.com/products/soundstudio/

From Lois P.: I figured it out. This was the problem.
I had to go in the adjust audio properties and click the audio tab and then in the sound recording I click on volume and unselected Line In and checked Select under the CD Player. Problem solved!
http://www.kent.k12.wa.us/KSD/IT/TSC/classroom/ppt/docs/CD_sound.doc

Edit: Resimlerde görülen kayıt ortamı seçeneği sizin ortamınıza göre kapatılıp açılmalı gibime geliyor.

Edit #2 : Resimleri yine ters sıra ile göndermişim.

sanırım bu sefer oldu. bir bakar mısınız arkadaşlar gönderdiğim slyt'tan ses geliyor mu? şayet olduysa... problem benim mic'teymeiş :oops:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...