sayfa1 deki tablodan ad soyad bilgisiyle sayfa 2 ya bilgi çekmek

Mesaj içeriği görüntüsü bozuk olduğu için tarafımdan silinmiştir.

Korhan AYHAN

Son düzenleme:
Kusura bakmayın. Tablonun Formatı olamadı...
Sorumu tekrarlıyım. Sayfa1 de Id no, adı soyadı, ödeme tutarı, ödeme tarihi sütunları (a3,b3,c3,d3) var. Sayfa 2 de a3 hücresine ad soyad girilince sayfa1 den aynı isim için kaç tane ödeme varsa tarihleri de dahil B2,C2,D2;F2 hücresinden başlayarak hücrelere listenin Formüllerle yapılması mümkün müdür?
iyi çalışmalar,

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Açıklama yerine örnek dosyanızı paylaşırsanız daha hızlı sonuç alırsınız.

Örnek dosyanızı dış paylaşım sitelerine yükleme yaparak linki forumda paylaşabilirsiniz.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Sayfa2 A1 hücresine 7 yazın.

A3 hücresine de aşağıdaki DİZİ formülünü uygulayın. Önce sağa doğru sürükleyin. Sonra alt hücrelere sürükleyin.

DİZİ formül olması için formülü hücreye yazdıktan sonra cursor hücre içinde aktif durumdayken CTRL+SHIFT+ENTER tuşlarına basarak hücreyi terk edin. Formülün başına ve sonuna süslü parantezler otomatik eklenecektir.

C++:
=EĞERHATA(İNDİS(Sayfa1!$A$3:$D$11;KÜÇÜK(EĞER(Sayfa1!$A$3:$A$11=$A$1;SATIR(Sayfa1!$A$3:$A$11)-2);SATIRSAY($A$3:$A3));SÜTUN());"")

Korhan bey, Teşekkür ederim
Aynen yazdığınız gibi formülü uyguladım. sayfa1 de 7 numaradan 3 satır veri var sayfa2 ye ilk satırı A3 yanına sıralıyor.
Formülü aşağıya doğru çekerek diğer hücrelere de uyguladım. Diğer 2 adet bilgi satırını aldıramadım...
iyi çalışmalar,

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Formülü DİZİ formül olarak uyguluyorsunuz değil mi?

Korhan bey,

A3 hücresine formülü girdikten sonra CTRL+SHIFT+ENTER tuş kombinasyonuna basıyorum A3 hücresindeki formül görüntüsü değişiyor sonra A3 hücresinden sağa doğru sürüklüyorum sonrada aşağı doğru çektim...bir yerde hata mı yapıyorum...
iyi çalışmalar,

Korhan bey çok teşekkür ederim.
dosya üzerinde daha iyi anladım ve uyguladım.

iyi çalışmalar,