Soru Arşivleme Programı

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 Türkçe
merhaba çooook uzun zamandır böyle bir program arıyordum. Hatta excelde neden böyle bir program yapan yok diye bakarken sizi buldum. Öncelikle programınız gerçekten çok güzel.
Öneri olarak bir kaç şey söylemek istiyorum. Bunlarıda eklemeniz mümkün mü?
1) Toplu soru eklemek
2) Soru arşivimizi başkaları ile paylaşabilmek
3) Programın hazırladığı testleri ön izleme ile görebilmek. Beğenmediğimiz soruları çıkarabilmek. gibi özellikler eklemeniz mümkün mü?
4)Gözat ile JPG formatındaki soruları ekleyebilmek.

Gerçekten çok güzel program. Teşekkürler.

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
merhaba çooook uzun zamandır böyle bir program arıyordum. Hatta excelde neden böyle bir program yapan yok diye bakarken sizi buldum. Öncelikle programınız gerçekten çok güzel.
Öneri olarak bir kaç şey söylemek istiyorum. Bunlarıda eklemeniz mümkün mü?
1) Toplu soru eklemek
2) Soru arşivimizi başkaları ile paylaşabilmek
3) Programın hazırladığı testleri ön izleme ile görebilmek. Beğenmediğimiz soruları çıkarabilmek. gibi özellikler eklemeniz mümkün mü?
4)Gözat ile JPG formatındaki soruları ekleyebilmek.

Gerçekten çok güzel program. Teşekkürler.
Merhaba,
1)Toplu soru eklemek, pdfden pek mümkün değil. Çok ileri düzey kodlama ile belki mümkün olabilir, ama istenen verimi almak zor olacaktır.
2)Bu mümkün üzerinde biraz zaman harcanarak yapılabilir.
3)Bu özellik programda mevcut. test oluşturulduktan sonra menüden test kontrolü açarak soruları tek tek inceleyebilir, beğenmediğiniz soruları çıkarabilirsiniz.
4)Bu özellik eklenebilir.
Kısa vadede söz veremesem 2 ve 4. önerinizi ileriki zamanlarda eklemeye çalışacağım.
İyi çalışmalar.

Tevfik_Kursun

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro - Türkçe 64 Bit
Merhaba,
Dosya olarak indiremedim hocam. Yardımcı olursanız sevinirim.
Saygılarımla

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Merhaba,
Dosya olarak indiremedim hocam. Yardımcı olursanız sevinirim.
Saygılarımla
Merhaba,
Dosyay denedim, indirmede bir sorun görünmüyor. Eğer güncelleme dosyasını indiremediyseniz, ikinci linki feneyin. Forumun kendi linki... google drive küçük boyutlu dosyaları dağınık gösteriyor, toplu indirme kısmı gözden kaçabiliyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 Türkçe
Tekrar ben bir konuda ekleme yapmak istiyorum. Matematik öğretmeniyim. Bizde sorular genel olarak birbiri ile bağlantılı olabiliyor. Yani bir şekil üzerinden 4 5 tane soru sorulabiliyor. Acaba bununla ilgili bişey yapılabilir mi? Bir soru değerini 3lük 4lük 5 lik olarak seçilebilir mi?

Excel Vers. ve Dili
office 2010
öncelikle programı indirmeden tüm yorumları tek tek okudum. her soru yacevap vermiş, özel olarak ilgilenmişsiniz. hala geliştirilen bir program olması ve geri bildirimler yapılması da gayet güzel. bu sene çok arayıp bulamadığım yada ücretli, yüksek bedeller istenen bir program olduğunu biliyorum. allah sizden razı olsun çok dua alıyorsunuz hocam =) daha çok arkadaşın kullanması ve geri bildirimlerde bulunması için reklamını bir çok öğretmen topluluğunda yapacağım. programı kurduktan sonra da fikirlerimi belirtirim.

Excel Vers. ve Dili
office 2010
program ve güncellemeyi indirdikten sonra çalıştırmak istediğimde önce iki güncellemeyi ayrı ayrı yapıp çalıştırdım. olmadı. sonra iki güncellemeyi birlikte yapıp çalıştırdım yine olmadı. her ikisinde de aşağıdaki gibi hata verdi =( office den kaynaklanıyor olabilir diyerek şimdi onu kaldırıp yeniden kuracağım. umarım çalışır =)

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Güncellemeyi winrar olarak indirip, rar içinden tek klasör olarak soru bankası programı klasörünün içine çıkarın. sonra çalıştırın.

Excel Vers. ve Dili
office 2010
officeyi yenileyince sorun düzeldi hocam. teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum
hocam ellerinize sağlık program için fakat ben arşivlemeye basdığımda bir sorunla karşılaşıyurm
run time error 3021
ya BOF ya da EOF doğru veya geçerli kayıt silinmiş istenen işlem geçerli kayıt gerektiriyor

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Merhaba,
Windows 8.1 64 bit kurulu bilgisayarda denedim. Çalışmasında bir sıkıntı yok. Office programını kaldırıp yeniden kurmayı deneyebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
visual basic
Hocam ellerine sağlık klavyen dert görmesin hep 10 parmak kullanasın.
resimleri kesip bir klasörde toplayıp sonra programın klasörüne atıyorum tek tek eklemeden. şimdiye kadar bir problem olmadı. ancak son dememem de şu uyarıyı alıyorum çözüm yolu nedir anlatırmısınız.

"oran 30000/loadpictureyol.width
uzn=load picture .heigtt*oran/100"

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Merhaba,
Programın kendine özgü bir soru ekleme mantığı var.
Bu yöntemin dışına çıktığınızda hata almanız normal.
Problemin bir çok sebebi olabilir. Tesbit etmek zor. Bu nedenle soruları programın soru ekleme menüsünü kullanarak eklemenizi tavsiye ederim.

Excel Vers. ve Dili
visual basic
Hocam sorunu buldum galiba.
soru seçme formunda kayıtlı soruları listelerken 1, 10 , 100 numaralı sorular ilk sıralara yerleşiyordu. hata verip kapatıyordu. burada bu numaralı soruların cevapları aynı olursa hata aldığımı farkettim. ilk sorunun numarasını değiştirince problem kalmadı. tüm arşive ulaşabiliyorum. teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013
Türkçe
Compile error:
The code in this project must be updated for use on 64-bit systems.
Please review and update Declare statements and then mark them with the PtrSafe attribute.

Bu uyarıyı alıyorum "program menüsünü aç" a tıkladığımda. sistemim windows 7 64-bit. Yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 TR
sayın leumruk,
Office 2016 64 bitte soru eklemeyi başaramadım. pdf soru bankasından her hangi bir soruyu seçip copy yapıyorum. sizin programda yeşil alana çift tıklıyorum. işlem yapıyor ama beyaz alana soruyu atmıyor. soruları kayıt ediyor ama boş görünüyor. yardımınızı bekliyorum. teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 TR
hocam,
office 2016-64 bitte çalışmıyor. yardımlarınızı bekliyorum. müthiş bir program olmuş. elinize sağlık. windows 10 da ders ekleyip kaydettikten sonra program kendini kapatıyor bilginize.

Son düzenleme:

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
hocam,
office 2016-64 bitte çalışmıyor. yardımlarınızı bekliyorum. müthiş bir program olmuş. elinize sağlık. windows 10 da ders ekleyip kaydettikten sonra program kendini kapatıyor bilginize.
64 bit konusu aklımda. Hatanın kaynağını az çok tespit ettim fakat şu an için programa vakit ayıramıyorum. Boşa çıktıktan sonra ilk fırsatta güncelleme yapacağım.