Vba ÖĞrenmek İstİyorum

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
..............Sizden bir ricam olucak diğer forum sitelerinde bek böyle bir şeye rastlamadım. İsteğim şu forum sitesinde öğrenme bölümü diye bir bölüm açılsa ve ilk başlığı sizden birisi başlatsa basittden zora doğru bölümleri olsa ve siz tartışırken diğerleride öğrenseler. Bu bölümde soru ve cevapda olsa ama her konu başlığı excelde sadece bir problemi ilgilendirse. Bence çok iyi olur ne dersiniz?
Aşağıdaki başlık zaten belirttiğiniz amaç içindir.

Günün Sorusu ve Alternatif Çözümler

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Teşekkür ederim levent bey siteyi inceledim ve bunu düşünmüşsünüz zaten forumun o bölümünü takip etmeye başladım. Size bir sorum olacak vba üzerine yoğunlaşmak istiyorum bununla alakalı döküman ihtiyacım var. Bir kitap alarak başlamak istiyorum tavsiyeniz nedir. Birde e-book ihtiyacım var internet bir miktar dosya indirdim ama yni başlayan için oldukça karmasık temelde anlatan dökümana sahipmisiniz? Bunu bizimle paylaşırmısınız.

Caller ID

Değerli site mensupları ve misafir arkadaşlar.
İşyerimde kullanmakta olduğum ve amatörce kendim hazırladığım (Access'te) adres programında, telefonların Caller ID özelliğinden faydalanmak istiyorum. Yani telefonu bilgisayara bağladığımda (modem ya da başka bir aparatla) mevcut programımla uyumlu çalışmasını sağlamak istiyorum. Bu tür hazır programlar olduğunu biliyorum. Benim sıkıntım, amatörce de olsa bütün bilgilerim (stok, gelir-gider, günlük satış, adres vs.) ya access ya da excel'de kayıtlı. Hazır programlarla istediğim gibi oynama imkanım maalesef yok.
Sevgili dostlar.
Yardımcı olmanızı büyük bir ümitle temenni ederken özellikle şunu öğrenmek istiyorum?
Böyle bir amaca Excel ya da Access'le ulaşmam mümkün mü?
Mümkünse bu konuda çalışması olup yardımcı olabilecek bir dost var mı?
Yoksa boşa mı kürek çekiyorum?
Saygılar.

Excel Vers. ve Dili
excel 2002
excel öğrenmeye yeni başladım
excel sayfasında,1 yazan hücreleri erkek,2 yazan hücreleri kadın şeklinde değiştirecek bir formül var mı
yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın obruk,

Excelde yok yok. Ama sizin sorunuzun yeri burası değil, mesaj sayınıza bakılırsa yeni olduğunuz belli, öncelikle size forum kurallarını okumanızı öneririm.

Excel Vers. ve Dili
exel2007
VBA ve Makro hakkında hiç bilgisi olmayanlar için biraz basit olacak ama,
ekteki dosyada bulunan tablodaki ilgili formülleri kendi kendine uğraşarak bulmaları iyi bir deneyim olacaktır.

Bu tablodaki amaç Sn.leventm’nin 4.maddede yazdığı gibi formüller ile bu işe başlayıp,
mantıksal ve analitik olarak problemlerin çözümünü bulmaktır.

Bu şekilde sonuca daha hızlı ve daha doğru ulaşabilirsiniz.

Formülleri yazarken oluşturacağınız düşünce, Makro yazarken de sizlere çok faydası olacaktır.

Ayrıca VBA ve makrolarla ilgili bir kitap edinip, kitap, internet, forum ve benzeri yerlerden bulduğunuz
kodlardan bir kopya alıp arşivlemenizi tavsiye ederim.

Birde www.excel.web.tr’yi takip etmeyi unutmayın.
....
....
sn ripek tabloyu hazırladım sadece sukadar dersten gectınız sukadar dersten kaldınız yazma kısmı kaldı cevabı yazarsanız hem kontrol ederiz hem ögreniriz vede bu yazdıgımız formullerin kodlarını nasıl göruruz ben direk hucrelere formul yazdım rengide kosullu biçimlendirme ile yaptım ve de kaynak kitapönerebilirmisin

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TR
değişik başka örneklerde verebilirmisiniz sn.Ripek hani nederler farkında olmadan işi kapmışım der gibi tekrar tekrar emeğinize sağlık

Excel Vers. ve Dili
Ev: 2003 İngilizce-
İş: 2007 İngilizce
bende 4-5 yıldır makrolarla kodlarla çalışmalar yapıyorum, umarım bura da daha da fazla geliştireceğim incelediğim kadarıyla çok güzel bir ortam kurulmuş tebrikler, herkese iyi kodlar ;)

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
merhaba

merhabalar..
excelin ne kadar güzel ve faydalı bir proğram olduğunu giderek anlamaya başladım. bu gün üye oldum ve axcele yeni başlayan biri olarak sizden bişeyler öğrenmek isterim. benim sizden isteğim exceli yeni başlayan biri olarak nasıl anlaşılır ve kolay bir şekilde öğrene bilirim. yada kaynak için ne yapmam gerek. teşekkür ederim..