Veri Girişinde Yandaki Sutüna otomatik tarih atama ?

Excel Vers. ve Dili
normal
Merhaba Arkadaşlar;

B sütununda her hangi bir satıra veri girdiğimde
A sütununa otomatik güncel tarih ve saat ataması yapılsın istiyorum.

Örneğin B3 sütununa veri girdiğimde A3 sütununa otomatik tarih ve saat ataması yapılmasını istiyorum.

Yardımlarınızı Bekliyorum Kafayı yemek üzereyim.

İ

İhsan Tank

Misafir
Merhaba Arkadaşlar;

B sütununda her hangi bir satıra veri girdiğimde
A sütununa otomatik güncel tarih ve saat ataması yapılsın istiyorum.

Örneğin B3 sütununa veri girdiğimde A3 sütununa otomatik tarih ve saat ataması yapılmasını istiyorum.

Yardımlarınızı Bekliyorum Kafayı yemek üzereyim.
merhaba
hücrede her gün değişcek mi_? yoksa sabir mi olacak_?
hergün değişcek ise formül ile yapılır sabit olacak ise makro ile yapılır. sizin belirlemeniz gerekir.

Excel Vers. ve Dili
normal
Güncel Tarih olucak. hergün açtığında exceli B sütununa veri yazınca A sütununa

O günkü Tarihi ve o anki saati yazmalı.

Formülle yapılacak sanırım ama nasıl yapacağımı tam çıkaramadım. Formülü tam kuramadım.

Eğer B sütununda veri varsa A sütununa tarih ve saat yaz gibi ama her satırda nasıl çalışır bilemiyorum

İ

İhsan Tank

Misafir
Güncel Tarih olucak. hergün açtığında exceli B sütununa veri yazınca A sütununa

O günkü Tarihi ve o anki saati yazmalı.

Formülle yapılacak sanırım ama nasıl yapacağımı tam çıkaramadım. Formülü tam kuramadım.

Eğer B sütununda veri varsa A sütununa tarih ve saat yaz gibi ama her satırda nasıl çalışır bilemiyorum
merhaba
A1 hücresine
Kod:
=EĞER(B1="";"";ŞİMDİ())
yazın deneyin. bakalım istediğiniz oluyor mu_?.
Not : pc'deki tarihi değiştirerek de deneyin. çünkü veri olduğu müddetçe güncel tarih devamlı olacaktır. bilginize

Son düzenleme:

parametre

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
ofis 2010 turkce
a sutununa asagıdaki formulu yaz alt satırlara kopyala ,ama gun değiştikce, bu tarihlerde değişecektir .

=EĞER(b2<>0;ŞİMDİ();"")

Excel Vers. ve Dili
normal
Merhaba;

Kısmen oldu ama şöyle bir sorun var tek satırda bu sorun çözülüyor.

B sütununda bir alt satıra geçince A sütununda tarihi nasıl atmasını sağlayacam.

Benim amacım burda B sütununa ben gün içinde veri girdikçe o benim girdiğim verinin yan tarafına o anki tarih ve saati atsın istemiştim.

Diğer sütunlara bunu nasıl uygulayabilirim.

İ

İhsan Tank

Misafir
Merhaba;

Kısmen oldu ama şöyle bir sorun var tek satırda bu sorun çözülüyor.

B sütununda bir alt satıra geçince A sütununda tarihi nasıl atmasını sağlayacam.

Benim amacım burda B sütununa ben gün içinde veri girdikçe o benim girdiğim verinin yan tarafına o anki tarih ve saati atsın istemiştim.

Diğer sütunlara bunu nasıl uygulayabilirim.
formülü alt satıra doğru çoğaltınız.

parametre

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
ofis 2010 turkce
ilk once hucre bicimlendirmeden tarih içinde yada ozel biçimlendirmeden tarih ve saati işaretle daha sonra a hucresine verdigimiz formulu kopyala işleminiz tamam olacaktır kolay gelsin .

Excel Vers. ve Dili
normal
şöyle bir problem ortaya çıktı şimdide bilgisayarın tarih ve saatini değiştirdim.

tekrar veri girdim eskiden girdiğim bütün değerler değişti.en son girdiğim veriye dönüştü. :(

ilk verileri değiştirmeden istediğim zamanda veri girişinde bulunamazmıyım ?
exceli 2 gün kullanmaz ise sonra tekrar açıp veri girdiğimde tarihlerin değişmesini istemiyorum. eski veriler saklı kalsın hangi tarihte veri girdiysem o tarih kalsın gece gece çok zor şeyler istiyorum sanırım.

İ

İhsan Tank

Misafir
şöyle bir problem ortaya çıktı şimdide bilgisayarın tarih ve saatini değiştirdim.

tekrar veri girdim eskiden girdiğim bütün değerler değişti.en son girdiğim veriye dönüştü. :(

ilk verileri değiştirmeden istediğim zamanda veri girişinde bulunamazmıyım ?
exceli 2 gün kullanmaz ise sonra tekrar açıp veri girdiğimde tarihlerin değişmesini istemiyorum. eski veriler saklı kalsın hangi tarihte veri girdiysem o tarih kalsın gece gece çok zor şeyler istiyorum sanırım.
üstteki mesajlarımızda size bunu söyledik.
güncelleştirme olduğunda otomatik tarih değişir.
sayfanın kod bölümüne
Kod:
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Not Intersect(Target, [B1:B65536]) Is Nothing Then Cells(Target.Row, "A") = Format(Now, "dd.mm.yyyy hh:mm")
End Sub
bunu yazın

Excel Vers. ve Dili
normal
Özet Olarak bunu yapmamdaki amacım. Günün belli saatlerinde aldığım notları bilgisayarımda saklamak. istediğim o zaman o veriye ulaştığımda hangi gün ve saat yaptığıma bakmak. Bir nevi ajanda gibi, ajandaya not alıyorum ama hangi bilgiyi nereye kaydettiğimi daha sonra bulmak zor olduğu için bu yolu seçmeye karar verdim. Basit gibi göründü ilk önce ama işin içinden çıkamadım

İ

İhsan Tank

Misafir
Özet Olarak bunu yapmamdaki amacım. Günün belli saatlerinde aldığım notları bilgisayarımda saklamak. istediğim o zaman o veriye ulaştığımda hangi gün ve saat yaptığıma bakmak. Bir nevi ajanda gibi, ajandaya not alıyorum ama hangi bilgiyi nereye kaydettiğimi daha sonra bulmak zor olduğu için bu yolu seçmeye karar verdim. Basit gibi göründü ilk önce ama işin içinden çıkamadım
üstteki mesajıma bir kod ekledim onunla deneyin

Excel Vers. ve Dili
normal
Kod nasıl ve nereye yazılır bilmiyorum.Aradım taradım ama bulamadım birde Office 2010 English versiyonu kullanıyorum. Onun içinde Bulamadım. bunu açıklamalı olarak mail atabilirseniz sevinirim
yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

ahmetturk2@hotmail.com

Excel Vers. ve Dili
normal
Hocam Çok sağolun güzel oldu. Ama düzeltilebilirse bunuda düzeltsek tadından yenmez hani yoksa bu haliylede işime yarar.

Aksaklığı şöyle açıklayayım:

B sutünunda yazım işlemi bitip enter tuşuna basınca doğal olarak aşağıya geçiyor ve hemen a sütununda hemen tarih ve saati yazıyor. bunu şu şekülde revize edebilirmyiz acaba.

Yazım işlemi bittikten sonra entere basınca tarih atsın olabilirmi ?

İ

İhsan Tank

Misafir
Hocam Çok sağolun güzel oldu. Ama düzeltilebilirse bunuda düzeltsek tadından yenmez hani yoksa bu haliylede işime yarar.

Aksaklığı şöyle açıklayayım:

B sutünunda yazım işlemi bitip enter tuşuna basınca doğal olarak aşağıya geçiyor ve hemen a sütununda hemen tarih ve saati yazıyor. bunu şu şekülde revize edebilirmyiz acaba.

Yazım işlemi bittikten sonra entere basınca tarih atsın olabilirmi ?
sadece tarih mi atsın saat olmadan

Excel Vers. ve Dili
normal
yok ikisi birlikte olsun ama enter'a basınca atsın yan sütuna tarihi

Excel Vers. ve Dili
normal
Satırla işimiz bitince bir alt sütuna hemen tarih atıyor. bu olmasın istemiştim.

Tarih ve saati Ben veri işlemini bitirdikten sonra atsın.

Örneğin B sütünuna bir yazı yazdım. Yazıya başlamadan önce A sütunu boş kalsın yazım işlemi bitince enter yaptıktan sonra A sütununa tarih ve saat atsın istemiştim. Yazıya başlamadan tarih atmasın yan sütuna mümkünmüdür ?

İ

İhsan Tank

Misafir
Satırla işimiz bitince bir alt sütuna hemen tarih atıyor. bu olmasın istemiştim.

Tarih ve saati Ben veri işlemini bitirdikten sonra atsın.

Örneğin B sütünuna bir yazı yazdım. Yazıya başlamadan önce A sütunu boş kalsın yazım işlemi bitince enter yaptıktan sonra A sütununa tarih ve saat atsın istemiştim. Yazıya başlamadan tarih atmasın yan sütuna mümkünmüdür ?
zaten onu yapıyor. siz b sütununda işlem yaptıktan sonra otomatik tarih atıyor ben deniyorum hücrede işlem yapıldıktan sonra otomatik işlem yapıyor. siz daha sonradan güncelleştire yapacaksanız değişiklik yaptığınız andaki tarih ve saati yazıyor.