Veri Girişinde Yandaki Sutüna otomatik tarih atama ?

Excel Vers. ve Dili
normal
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Bu saate kadar benimle uğraştınız.

Tekrar çok teşekkürler. İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
zaten onu yapıyor. siz b sütununda işlem yaptıktan sonra otomatik tarih atıyor ben deniyorum hücrede işlem yapıldıktan sonra otomatik işlem yapıyor. siz daha sonradan güncelleştire yapacaksanız değişiklik yaptığınız andaki tarih ve saati yazıyor.
Arkadaşlar ilk önce özür dileyerek bende bütün soruları ve cevapları inceleyerek yaptım benimde derdim bu konuyla ilgili kod çok güzel çalışıyor yanlız hücreye ben yazı yazsamda yazmasamda herhangi bir şekilde maousla veya yön tuşlarıyla hücrenin üzerine geldiğimde otomatik tarih yazıyor benim istediğim sanırım aynı arkadşımında istediği gibi olacak ben bir hücreye veriyi yazdıktan sonra enter tuşuna basmadan saat çıkmasın enter tuşuna bastıktan sonra saat çıksın istiyorum sanırım inşallah anlatabildim

Excel Vers. ve Dili
open office
Verinin silinmesinden sonra tarihinde silinmesi

Merhabalar,

Önceklikle kod bilgisi veren arkadaşa teşekkür ederim,

Benim sorunum ise üzere A3 e veri girdikten B3 e tarih atılıyor fakat A3 ü yanlışlıkla veri girdiğimi görüp sildiğimde B3 deki tarih aynen kalıyor.
Dolayısıyla istediğim; A3 e veri girdiğimde B3 e tarih atılması, A3 deki veriyi sildiğimde B3 deki tarihin silinmesi. Bu konuda yardımcı olur munuz?

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Not Intersect(Target, [A1:A65536]) Is Nothing Then Cells(Target.Row, "B") = Format(Now, "dd.mm.yyyy")
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
merhabalar,
ben bu kodla istediğimi aldım ancak şöyle bir sorun çıktı.

veri girişi yapılan satırları belirttiğimde o veri girişleri formüller ile o satırlara gelmektedir.
örnek olarak;
D37 de
=EĞER(ETOPLA($C$3:$I$32;C37;$D$3:$J$32)<>0;ETOPLA($C$3:$I$32;C37;$D$3:$J$32);"")
formülü mevcut ve ben bu formül sonucunda oraya gerekli hücrelere veri girdiğimde bu hücreyi güncelliyor
ancak kod formülleri dikkate almayıp sadece el ile veri girilişlerini dikkate aldığından benim hücrem güncellendiğinden sorun yaşıyorum.

bu konuda bana yardım edebilirmisiniz acaba? kodu nasıl düzenlemeliyim ki formülle gelsede hücrede bir değişiklik olsada yan tarafına güncelleme tarihi yazsın.

şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2010 versiyon ingilizce
Merhabalar

Excelde sayı yada sutun belirtmeksizin 2 tarih arasında yapılan işlemleri (aynı tarihte birkaç işlem yapılmış olabilir) başka bir sayfaya aktarma nasıl yapabilrim ??

Excel Vers. ve Dili
turkçe
üstteki mesajlarımızda size bunu söyledik.
güncelleştirme olduğunda otomatik tarih değişir.
sayfanın kod bölümüne
Kod:
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Not Intersect(Target, [B1:B65536]) Is Nothing Then Cells(Target.Row, "A") = Format(Now, "dd.mm.yyyy hh:mm")
End Sub
bunu yazın
KODU NEREYE YAZCAZ

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Sayfa ismi üzerinde sağ tıkladıktan sonra açılan menüden "Kod Görüntüle" seçeneğini seçin. Açılan beyaz pencereye kodu uygulayın. Dosyayı makro içerebilen dosya biçiminde kaydettikten sonra kullanabilirsiniz.

50ersin

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
merhabalar,
ben bu kodla istediğimi aldım ancak şöyle bir sorun çıktı.

veri girişi yapılan satırları belirttiğimde o veri girişleri formüller ile o satırlara gelmektedir.
örnek olarak;
D37 de
=EĞER(ETOPLA($C$3:$I$32;C37;$D$3:$J$32)<>0;ETOPLA($C$3:$I$32;C37;$D$3:$J$32);"")
formülü mevcut ve ben bu formül sonucunda oraya gerekli hücrelere veri girdiğimde bu hücreyi güncelliyor
ancak kod formülleri dikkate almayıp sadece el ile veri girilişlerini dikkate aldığından benim hücrem güncellendiğinden sorun yaşıyorum.

bu konuda bana yardım edebilirmisiniz acaba? kodu nasıl düzenlemeliyim ki formülle gelsede hücrede bir değişiklik olsada yan tarafına güncelleme tarihi yazsın.

şimdiden teşekkürler.

benimde aynı şekilde bir sıkıntım var çözen oldu mu ? teşekkür ederim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Bu kod yapısı elle veri girişi olduğunda tepki vermektedir. Bu mantıkla yola çıkarsanız sizde elle değişiklik yaptığınız sayfaya kodu uyarlamanız gerekiyor. Tablonuz bu yapıya uygunsa ilerlemeniz kolay olacaktır.

Uyarlayamam derseniz örnek dosya ekleyiniz.

dgdizayn

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2019 EN
Merhaba verilen linkler ölmüş. Rica etsem kodları veya dosyası burada paylaşabilir misiniz.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Bu başlıktaki aşağıdaki kodu kopyalayın.

Benim #31 nolu mesajda tarif ettiğim şekilde boş bir excel dosyasına uygulayın.

Sonra dosyanızı "Makro İçerebilen Excel Çalışma Kitabı" formatında kayıt edip kapatıp makroları etkinleştirerek açın.

Makroda tanımlı hücrelere veri girişi yaptığınızda ilgili hücreye tarhi yazılacaktır.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Merhaba
Ben bir hücreye veri girildiğinde, otomatik olarak o hücrenin karşısına o gün tarihini ve saati yazdırıyorum. ancak ertesi gün tekar alt satıra bir veri girdiğimde, eski verilerin tarih ve saati de bu tarih ve saate dönüşüyor. Kullandığım formül şu şekilde. =EĞER(D2="";"";ŞİMDİ()) Ben istiyorum ki eski tarih ve saat sabit kalsın. Yazı dğzğsğninde bahsedilen kodu girdim ama malesef değişmiyor. Bu konuda desteğinizi rica ediyorum.

Son düzenleme: