Excel üstadları ne iş yapıyor?

Excel Vers. ve Dili
TÜRKCE Excel 2021 32bit
Reis burada.... ;)

Haluk abey aynı Memati'nin gençliği gibiymiş :)
Haluk abeyin ismini görünce hep çekinirdim demekki bundanış :)

Mahir64

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013-Türkçe
Excel 2016-Türkçe
Kendimce yardım etmeye çalışan biriyim.
MEB-Teknikerim. İstatistik, raporlama ve alımsatım işiyle uğraşmaktayım. İşimin her safasında Exceli aktif kullanan biriyim.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Haluk abey aynı Memati'nin gençliği gibiymiş :)
Haluk abeyin ismini görünce hep çekinirdim demekki bundanış :)
Valla Korhan Beyin dediği gibi, normal şartlarda çekinilecek bir tarafımız yok..... ayrıca belirteyim; Memati en fazla 45-50 yaşındadır. Bense, 60'ı devirdim....

.

şehiriçi

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 32 Bit
12-03-2025
Bu foruma katılana kadar Makro dan bihaber Excel kullanıcısı idim.İlk bilgisayarımı 2000 li yıllarda alıp bir dostumun yardımıyla toplama çıkarma çarpma vs öğrenince zannettim ki ben exceli öğrendim.Ama excel de ki ihtiyaçlarım artıp da desteğe ihtiyaç duyunca siz değerli Excel ustaları ile karşılaşınca ...
Anladım ki ben Excel hakkında ne kadar az şey biliyormuşum .
Bu siteye dolayısıyla bizlere emek veren zaman ayıran Moderatör ün den Destek ekibine kadar ne kadar teşekkür etsek azdır .
İyi ki varsınız !

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

4 Haziran 2005 tarihinde bu siteye üye olmuşum. O zamanlar bir kamu kurumunda çalışıyordum. Buradan öğrendiklerimle hem kendi işimi hem de arkadaşlarımın işlerini hızlandıracak excel dosyaları hazırlayıp kullandım, kullandık.

Excel öğrenmekle bitecek bir olay değil, halaa hem öğreniyorum, hem bildiklerimi paylaşmaya çalışıyorum 2016 yılından beri emekli olmamama rağmen.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
TÜRKCE Excel 2021 32bit
Valla Korhan Beyin dediği gibi, normal şartlarda çekinilecek bir tarafımız yok..... ayrıca belirteyim; Memati en fazla 45-50 yaşındadır. Bense, 60'ı devirdim....

.
Ne bileyim abey öyle bir his olmuştu nedense :)Allah uzun ömürler versin,resimde 45-50 görüküyorsunuz bana göre.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Eyvallah, cümlemize ...

Resim güncel değil .... 5 yıllık falan herhalde, bilgisayarda bulduğum bir resimdi.

.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
İlginç ve güzel bir başlık olmuş, teşekkürler.

Ben forumun kurucusu olmama rağmen forumda en az gördüğünüz kişi olabilirim.
2004 yılında foruma yazdığım ilk mesajda "Öyle bir forum hayal ediyorum ki yıllar sonra forum çok çok büyüsün ama benim adımı kimse bilmesin" gibi bir şey yazmıştım. Bunu kısmen başardığımı tahmin ediyorum. Kişisel olarak ön planda olma hırsım yok. Eserim anılsın bana yetiyor.

Ben 1967 Lüleburgaz doğumluyum.
İlkokul ve ortaokulu Almanya'da okudum.
Sonra yurda döndüm ve tahsilime devam ettim.
Yine Almanca bilgime dayanarak İ.Ü. Alman Dili ve Edebiyatı okudum.

Bilgisayarı askerde öğrendim ve bugünlere kadar ilerleterek geldim.
Şuan Elitnet Yazılım Ltd www.elitnet.com (reklam yapmama izin verin) firma sahibiyim.
Web tasarım ve yazılım hizmetleri sunuyoruz.

Serbest mesleğe geçiş yapmadan önce Excel eğitimleri verdim. Sonra bir fabrikadaki görevim çerçevesinde fabrikanın "Excel danışılacak" kişilerinden biri idim. Hep benzer sorulara aynı yanıtları vermemek için forumu kurdum. Ben fabrikayı düşünerek kurdum ama meğer global bir ihtiyaca yanıt vermişiz. O dönem bunu bilemezdim.
Fabrikadan ayrıldıktan sonra hiç Excel kullanmadım desem yeridir. Şuan Excel bilgim başlangıç seviyesindedir sanırım :(

2004 yılında www.excel.web.tr 'yi kurduğumda hiç bir öngörüm ve tahminim yoktu. Hepinizin katkıları ile şuan Türkçe en büyük Excel platformu oldu.
Bu süreçte edindiğim tüm bilgileri harmanlayarak "Ustalık eserim" diyeceğim bir proje (Excel ile ilgili değil, tamamen farklı) üzerinde çalışıyorum. Bittiğinde tabii ki burada duyuracağım ve her projenin yaşadığı başlangıç zorluklarını aşmak için sizlerden destek rica edeceğim....

İyi ki bu forumu kurmuşum, tüm dünyadan nice dostlar kazanmama vesile oldu ve inanıyorum ki bir çok dostumuzun da imdadına yetişen bir bilgi deposu ortaya çıkardık....

Herkese saygılarımla....

okan32

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2019- 32 Bit - Türkçe
16-04-2026
Üstadlarımızın hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Sayenizde excele olan ilgimizi artırdınız.

şehiriçi

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 32 Bit
12-03-2025
Sayın balanar açmış olduğunuz bu başlık için bende teşekkür ediyorum . Doğrusu bende üstadların özgeçmiş bilgileri yanında güncel fotolarını merak ediyordum .balanarın müsaadesiyle ; diğer üstadlarımızıda moderatöründen destek ekibine kadar bu başlığa cevap vermelerini bekliyorum , bekliyoruz.

zaruri

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excell 2019 Türkçe
28.12.2222
2000 'lerin başında nedir bu excel diye sorduğum Satış danışmanıma, Excel demek = (eşittir) demek dedi ve başka bölgeye atandı.
Bende bir merak sardı, ne yaşıma uygun, ne de eğitimime.
İşimi o kadar kolaylaştırdı, o kadar hızlandırdı ki, sonuçların doğruluğu işin en heyecan verici yanı oldu.
Toplantılarda, hesap kitap işlerinde, ODTÜ, İTÜ lü elemanların, işletme mezunlarının excel karşısındaki acemiliklerini gördükçe hevesim arttı.
Daha bir çalışmalarımı excel'de toplamaya başladım.
Fakat kopyala yapıştır, araştır bul mantığını aşamadım aşmamda mümkün değil.

Burada kendimi; Peşine takıldığı abisinin, arkadaşlarıyla aralarındaki muhabbetten bir şey anlamamakla beraber, keyif alan bir tıfıl gibi hisettiriyor.
Elbette bütün abilerin beni hoşgörü ile aralarında barındırmaları da, ayrı bir keyif.

Kurucusu, omuzlayanı, alıp götüreni, yaşatmak için gayret edeni, Allah bilgilerinizin Zekatını kabul etsin.
Sağ olun var olun.

okancicek

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 docx
24.08.2024
Ben ismail Şenel. Şuan Milli Eğitim Camiasında V.H.K.İ olarak çalışıyorum. Bu seneki Yazılı Programcılık sınavından 83.3333 puan aldım. Kaymakamlık tarafından başarı belgesi almış biriyim. Milli eğitim çalışanları için yararlanacakları güzel otomasyon projeleri oluşturmuşum. Projelerim sayesinde ilçe milli eğitim müdürlüğümüzün bütün okulları yapmış olduğum projeleri kullanmakta ve işlerini pratik hale getirmektedir. Yaklaşık 119 proje hazırlamışım. Bu projelerin en önemlisi otomatik terfi hazırlama ve terfi işleme programı, ekders puantaj programı, öğrenim durum balgesi hazırlama programı , online sınav soruları hazırlama progamı vb. Mesleğimi icra ederken 8 17 mesaisiyle yetinmiyor gerektiğinde hafta sonları da çalışma stratejileri geliştiriyor yaptığım çalışmaları da aşağıdaki linklerde paylaşıyorum:
https://www.egitimhane.com/index.php?ind=downloads&op=dosyalarim&id=1650777
http://www.webdeogren.com/forum/tpmod/dl=item16895
https://nusaybin.meb.gov.tr/www/yeni-ek-ders-puantaji-versiyon22/icerik/507
28 Temmuzda Mülakata girdim.dualarınızı bekleriz.
[/QUOTE
Allah yardımcın olsun bende vhki den unvan degişikliğiyle elektrik tekniksiyenliğe gececem kısmet olursa sonuc acıklanmadı daha

okancicek

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 docx
24.08.2024
İlginç ve güzel bir başlık olmuş, teşekkürler.

Ben forumun kurucusu olmama rağmen forumda en az gördüğünüz kişi olabilirim.
2004 yılında foruma yazdığım ilk mesajda "Öyle bir forum hayal ediyorum ki yıllar sonra forum çok çok büyüsün ama benim adımı kimse bilmesin" gibi bir şey yazmıştım. Bunu kısmen başardığımı tahmin ediyorum. Kişisel olarak ön planda olma hırsım yok. Eserim anılsın bana yetiyor.

Ben 1967 Lüleburgaz doğumluyum.
İlkokul ve ortaokulu Almanya'da okudum.
Sonra yurda döndüm ve tahsilime devam ettim.
Yine Almanca bilgime dayanarak İ.Ü. Alman Dili ve Edebiyatı okudum.

Bilgisayarı askerde öğrendim ve bugünlere kadar ilerleterek geldim.
Şuan Elitnet Yazılım Ltd www.elitnet.com (reklam yapmamam izin verin) firma sahibiyim.
Web tasarım ve yazılım hizmetleri sunuyoruz.

Serbest mesleğe geçiş yapmadan önce Excel eğitimleri verdim. Sonra bir fabrikadaki görevim çerçevesinde fabrikanın "Excel danışılacak" kişilerinden biri idim. Hep benzer sorulara aynı yanıtları vermemek için forumu kurdum. Ben fabrikayı düşünerek kurdum ama meğer global bir ihtiyaca yanıt vermişiz. O dönem bunu bilemezdim.
Fabrikadan ayrıldıktan sonra hiç Excel kullanmadım desem yeridir. Şuan Excel bilgim başlangıç seviyesindedir sanırım :(

2004 yılında www.excel.web.tr 'yi kurduğumda hiç bir öngörüm ve tahminim yoktu. Hepinizin katkıları ile şuan Türkçe en büyük Excel platformu oldu.
Bu süreçte edindiğim tüm bilgileri harmanlayarak "Ustalık eserim" diyeceğim bir proje (Excel ile ilgili değil, tamamen farklı) üzerinde çalışıyorum. Bittiğinde tabii ki burada duyuracağım ve her projenin yaşadığı başlangıç zorluklarını aşmak için sizlerden destek rica edeceğim....

İyi ki bu forumu kurmuşum, tüm dünyadan nice dostlar kazanmama vesile oldu ve inanıyorum ki bir çok dostumuzun da imdadına yetişen bir bilgi deposu ortaya çıkardık....

Herkese saygılarımla....
Excell kendimi idare edecek kadar bilgim var makro vs bilmiyorum video izleyerek yapmaya calısıyorum yapamadıgım oldugunda yardımcı oluyorlar.Öncülük etmişsiniz Allah razı olsun sizden ve diğer arkadaslardan da.

msofuoglu

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2013 Pro. 64 bit Türkçe ve Office 365
27-01-2027
Öncelikle herkese sağlık, sıhhat ve afiyetler diliyorum.
Bu forumdan oldukça fazla yardım aldım, hatta hobi olarak yaptığım çalışmalarda bile yukarıda adı geçen değerli üstadlardan destekler aldım. Hele bir İK için izin takip ve fazla çalışmalar için bir çok sayfadan oluşan çalışmayı bitiremediğimde burada paylaştım ve çok kısa sürede benim günlerce çözemediğim kodu yazdılar, son şeklini de belki yararlı olur diye burada paylaştım. Hepsinden Allah razı olsun, kendilerine, ailelerine, sevdiklerine sağlık, huzur mutluluklar diliyorum. İyi ki varsınız. Bu güne kadar aldığım yardımlar ve sanırım bundan sonra da alacağım yardımlar için sonsuz teşekkürler.

Erdem Akdemir

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2016 PRO TÜRKÇE-İNG. 64 BİT
Excel'i 96 yılında gördüm ve gördüğüm gibi etkilendim. Üniversite'de kitap ve eğitim cd'leri ile öğrenmeye çalıştım ve excel'i yeteri kadar öğrendiğimi düşünmeye başladım. Makro, dizi formülleri v.b. özelliklerini biliyordum ama gerekli olmadığına kendimi inandırmıştım. Ne zaman ki forumla tanıştım excel'i hiç bilmediğimi fark ettim. İlk anda çok mutsuz etti ve cehaletin getirdiği mutluluk artık mazi olmuştu. Açıkçası excel'e küsmüştüm , içimden açmak bile gelmiyordu.

Yeni girdiğim işte pozisyonum düşüktü ve yaptığımız işte excel çok önemli bir yer alıyordu. Fırsat olarak gördüğüm bu durumdan dolayı tekrardan excel'e geri döndüm ve öncelikle formüllerde kendimi ilerlettim. Forumdan cevabını aldığım makro çözümlerini ise kendim yapıyormuş gibi sahiplendim. 2012 yılından sonra excel öğrenme hevesim nirvanaya ulaştı. 2 yıl boyunca devamlı excel ile yatıp kalktım diyebilirim. Bugüne geldiğimizde excel'den biraz anladığımı söyleyebilirim. :)

Son düzenleme:

50ersin

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
19-07-2024
Ben Ersin Tunca Nevşehir de özel bir firmada Muhasebe planlama ve bütçe raporlama yapıyorum. Misafir olmak isteyen herkese kapımız açıktır.

Sy. Korhan Ayhan , Suskun bey ,Sy. Orion1 ,Sy. Yusuf44 bey ,Sy. Unlımitted ve adını sayamadığım bir çok üstadımdan ve hocalarımdan 10 sene boyunca bir çok şeyler öğrendim hepsinden Allah razı olsun işimizde başarılı oluyorsak sizlerin vesilesi ile
sabır ve anlayışınız için herkese çok teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2010 türkçe
Bu site sayesinde çalıştığım kurumsal bir firmada 25bin euro'ya satın alacakları bir programı yazdım 3 yıl kullanıldı ve hala konuşulur. Programcılık manasına hiç birşey bilmezken; sadece algoritmayı kafamda oluşturarak ve bu siteden aldığım bir çok fikirle başardım. Bu başarı tabikide böyle bir platform oluşturanların öncelikle . Çok teşekkür ederim iyiki varsınız .

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
25/05/2022

.
Maaşallah @Haluk bey ben de 10 yıl geriden geliyorum :)
Emeklilik için de 30 ay geri sayım başlattık :))

Bende öğrenebildiğim kadarını, başkalarının sorduğu soruları cevaplayabilmek için öğrendim. :)
Zaman ilerledikçe baktım bir şeyler yapabiliyorum. Başkalarının ihtiyacı olabilecek programlar yazmaya başladım.

Bir önceki firmamda 22 sene sistem sorumlusuydum.
Şimdiki firmamda yazılım ile devam ediyorum.

Bu sitenin hakkı ödenmez. Çok şey öğrendik. Öğreniyoruz.