Excelle Tahminligi nasıl yapılır?

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Estağfurullah Hocam niye incineyim. Sadece şifre nedenini belirtmek istedim. Eğer istediğiniz kura çalışması varsa yapmaya çalışırım.

Excel Vers. ve Dili
2007
Muhammed Hocam Allah senden razı olsun.Bu kadar mı çabuk yapılır?Çok ama çok çok teşekkür ederim.Değerli vaktini benim için ayırdın,beni memnun ettin,sevindirdin;Allah'da seni sevindirsin.
@Düşünceli hocam;bu çalışmayı Muhammed hocam sağolsun hiçbir karşılık beklemeden büyük bir itina ve sabırla hazırladı.Hani benimkisi resmen "armut piş, ağzıma düş" meseli gibi oldu.Bu forumda diğer forumlardan çok farklı olan bir yardımlaşma hiyerarşisi var.Seviyeli ve kaliteli paylaşım için daha kimsenin birşeyler beklediğini ya da ticari kaygılar peşinde olduğuna şahit olmadım.İnşaallah daha da güzel ortamımız hep daha iyi ve hayırlı işlere vesile olur.
Muhammed hocam gelelim dosyaya.Dikkatimi çeken şey;Lig dosyasında puan durumunu gösteren tablo da ilk hafta da Ahmet ve Levent yazan yerin tam ortasında bir çizgi oluşmuş.Ayrıca otomatik olarak0-1-2 ataması yapan tuşlarda puan durumunda 16,17 ve 18inci sıradaki takımların olduğu yere yerleşmiş.Puan durumunun hemen altına alamadım.Ayrıca bahsettiğim çizgiyi de kaldırmak istediğimde "Yanlış yerde işlem yapıyorsunuz" ibaresi beliriyor.Bunları çözüme kavuşturabilir miyiz?Saygılarımla...

Excel Vers. ve Dili
excel 2016
Estağfurullah Hocam niye incineyim. Sadece şifre nedenini belirtmek istedim. Eğer istediğiniz kura çalışması varsa yapmaya çalışırım.
İlginize teşekkür ederim. Önce ben sizin kodlarınızla çalışayım takıldığım yerde bilgilerinize sunarım. İyi çalışmalar.

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Dosyayı güncelledim. O hataya kod neden oluyormuş. Kodu düzenledim. Başka yerde sorun varsa belirtiniz.
Bu forumda herkes elinden geldiğince karşılık beklemeden yardım etmeye çalışıyor. Tek beklenti sanırım küçük bir teşekkür. Bu kadar da olsun artık değil mi?

Excel Vers. ve Dili
2007
Güncellenen dosya için çok teşekkür ederim hocam.Lakin ben 34 hafta tahminlerini de girdiğimde ne playoff grupları ne de türkiye kupası grupları otomatik olarak oluşmadı.Acaba kodlarda mı bir eksiklik oluştu?Ya da onları manuel olarak biz mi gireceğiz?

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
34. hafta yanında Play_Off düğmesi var ona basmanız gerekiyor. Kupa içinde kura düğmesine basmanız gerekiyor.

Excel Vers. ve Dili
2007
Hocam dediğin gibi playoff düğmesi playoff gruplarını oluşturdu ama KURA sayfasındaki kura düğmesine bastığımda ve şifreyi 12345 olarak girdiğimde sadece fikstürü yeniliyor gibi birşey oluyor.T.KUP sayfasında gruplara hiçbir takım adı gelmiyor.Sorun nedir?

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Hocam daha önce belirtmiştim. Sanırım gözden kaçırdınız. Türkiye Kupası kuraları T.KUP sayfasında CX sütunu üzerinde yer alıyor. CQ:CT arasında kura çekimi yapıyor. 1. TORBA 3,4,5,6. sıradaki takımlar, 2. TORBA 7,8,9,10. sıradaki takımlar ...... şeklinde yerleştiriyor. Aynı torbada bulunan kişile aynı grupta yer alamaz. Bir nevi güçlüler aynı gruba gelemez.

Kura düğmesine basarsanız tek tek, otamatik ise anlık yerleştirme yapıyor. Türkiye Kupası için 17 haftayı bitirme şartı eklemedim. Yani istediğiniz haftadan oynatabilirsiniz.

Kura sayfasındaki Kura düğmesi sadece LİG sayfasındaki fikstür içindir.

Excel Vers. ve Dili
2007
Tamam hocam,onu gözden kaçırmışım.Bu arada kura ve otomatik özelliği harika olmuş.

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Hocam 47 nolu mesajdaki dosyayı güncelledim onu kullanınız.

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Sadece T.KUP Otamatik Kura makrosunda düzenleme yapmıştım.

Excel Vers. ve Dili
2007
Hocam ufkumu açması açısından sormak istiyorum:
-Benim istediğim bu dosyayı ilk neresinden hazırlamaya başladınız?
-Kafanızda ilk neyi kurguladınız?
-İlk önce tasarıma mı yoksa kodlara mı öncelik verdiniz?
-Kodları yazarken kafanızda nasıl bir algoritma oluşturdunuz?
-Daha önceki mevcut excel bilginizi bu projeyi hazırlarken,hangi aşamada " Bu sayfayı hazırlarken KESİNLİKLE şuna dikkat etmeliyim,gözden kaçırmamalıyım" dediğiniz sayfa hangisiydi ve hangi olay ya da kuraldı?

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Hocam dosyayı ilk LİG sayfasından başladım. Daha önce Fikstür çalışmalarım olduğu için tasarım olarak onlara benzettim. Öncelik tasarım, daha sonra yapmak istedikleriniz, daha sonra kod yazımı. Sizin dosyanızı hazırlarken daha önce Spor Toto Süper Lig ve La Liga dosyalarımdan faydalandım. Öncelik kesinlikle Fikstür. Zaten diğer bütün sayfalar LİG sayfası referans alınarak hazırlanmıştır.

Excel Vers. ve Dili
2007
Hocam haftanın sonuçlarının yanında takımlar için benim hazırlayacağım logolar otomatik olarak çıkabilir mi?
Mesela Levent-Osman maçında ,Levent adlı takımın logosu Levent yazısının solunda, Osman takımının logosu Osman yazısının sağında otomatik olarak çıkabilir mi?

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Resim çağırma ile ilgili dosyalar vardı. Onlar incelenip dosyanıza uyarlanabilir. Ama bu konuda hiç bilgim yok desem yeridir.

Excel Vers. ve Dili
2007
Peki hocam ; tahmin edilmesi gereken maçların ismi çok uzun olduğundan LİG sayfasında Maçlar yazan yere sadece ilk 3 harflerini yan yana yazdırabilir miyiz?
Örneğin Galatasaray-Fenerbahçe maçını GAL-FEN diye yazdıracak.Tahmin edilecek maçların adını da MAÇLAR diye bir sayfa oluşturup oradan almasını sağlayabilir miyiz? MAÇLAR sayfasında 1.haftadan başlayarak 34 haftalık listeye 12 maçın isimlerini ben manuel gireceğim.

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Dosyayı sizin isteğiniz doğrultuda hazırlamaya çalıştım. Ama tek tablo var. O tablayo maçların sonuçlarını yazıp Aktar butonuna basmalısınız. Her hafta için o tabloyu kullanacaksınız.
Bundan sonra iseğiniz olursa örnek bir dosya ekleyip, şablonu oluşturunuz. Çünkü böyle hem daha hızlı cevap verebilirim, hem de sizin isteğiniz doğrultuda dosya hazırlanmış olur.

Ekli dosyalar