Excelle Tahminligi nasıl yapılır?

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Devam ediyor.
Kupa statüsü
*Sayıya dönüşen tahmin
Bunlar eşit ise ligde üst sırada yer alan takım gruptan çıkacak.

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Merhaba,
Dosyada format değişkliğine gittim. Daha pratik olması açısından bundan sonra tahminlerinizi “Tahmin” sayfasından gireceksiniz. Tahmin sayfası S3:S36 sütunundaki haftaları seçerek tahmin haftalarını görebilirsiniz. Tahmin AJ:AM aralığına da haftanın seçilen maç tahminlerini giriniz.
1, 0, 2 düğmeleri veri girişinde kolaylık sağlayacaktır. Hangi takımın tahminini girmek istiyorsanız, aktif hücre o satırda üzerinde olmalıdır.(Örneğin Sinemis B12 de ise aktif hücre her hangi bir sütunun 12. Satırında olması yeterli)

Kupa Formatı:
Kupa sayfasında B1 hücresi üzerinde bulunan düğmeye basarak kura çekimine gidiniz.
Puan durumunda
1-2-3 sırada yer alan takımlar: 1. Torbada
4-5-6 sırada yer alan takımlar: 2. Torbada
7-8-9 sırada yer alan takımlar: 3. Torbada
10-11-12 sırada yer alan takımlar: 4. Torbada
13-14-15 sırada yer alan takımlar: 5. Torbada
16-17-18 sırada yer alan takımlar: 6. Torbada

Kura düğmesine basarak kurayı başlatınız. Önce takım sonra grup adı gelecek şekilde kura çekimi otomatik olarak gerçekleşir.
Gruplarda sıralamada öncelik;
1- Puan
2- Averaj
3- Sayıya dönüşen tahmin
4- Toplam doğru tahmin
5- Ligde üstte bulunan grubu üst sırada tamamlar.
Grupları ilk iki sırada bitiren 6 takım ile en iyi grup üçüncüsü iki takım tur atlar.

Çeyrek Final Kura Formatı:
Çeyrek final kura çekiminde Grup birincileri ile en iyi grup ikincisi 1. Torbada, diğer ikinciler ve üçüncüler 2. Torbada yer alır. Aynı gruptan gelen takımlar birbirleri ile eşleşemezler.

* Beraberlik halinde ligde üst sırada bulunan tur atlar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2007
Hocam çok teşekkür ederim ben dosyayı bir deneyeyim size eksik olursa aber ederim.saygılar

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Yaptığınız lig benim de hoşuma gitti. Ben de oynayacak 18 kişi bulsam oynardım. Şampiyon olana ödül var mı?

Excel Vers. ve Dili
2007
ilginç bir çalışma yapıyorsunuz.. inceledim biraz tebrik etmek lazım sizi

Excel Vers. ve Dili
2007
hocam ödül sistemine geçmedik daha.18 kişi bulmak aslında zor değil.ama bulamazsanız biz sizi bizim ligden biri çıkarsa alabiliriz.

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Benim çevrenin pek futbolla alakası yok. Oynayacak 18 kişi çıkmaz. Kupa çekimini gördüm. Siteniz takibimde. Biri çıkarsa yerine katılabilirim.