Excelle Tahminligi nasıl yapılır?

Excel Vers. ve Dili
2007
hocam diyelim ki tahminci arkadaşlardan Tolga 10. hafta ayrıldı ve artık tahmin göndermeyecek.Onun yerine Tunceri aldık.11. haftadan itibaren Tolga yerine Tuncerin isminin gözükmesini nasıl sağlayabiliriz.KURA sayfasında Tolgayı silip yerine Tuncer yazınca bu sefer tüm fikstürü değiştiriyor.Nasıl yapılabilir?Şablona gerek olmadığını düşündüğüm için koymadım.Saygılar...

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Hocam her sayfa için Ctrl+H kısayolu ile isimleri değiştirmelisiniz.

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Her sayfa yerine Ctrl+H yapıp seçeneklerden çalışma kitabını seçiniz. O zaman hepsini aynı anda değiştirir.

Excel Vers. ve Dili
2007
Hocam hayırlı tatiller.ben gene rahatsız edeceğim ama aklıma takılmışken; eğer tahmin edilmesi gereken maç iptal edilirse ya da yarıda kalırsa o maç için yapılan tahminlerin gözardı edilebilmesini nasıl sağlayabiliriz?

konas06

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis 2016 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
01-07-2025
Çok güzel bir çalışma ellerinize sağlık.

Excel Vers. ve Dili
2007
Hocam yeniden merhaba,kusura bakmayın size ne zamandır haber edemedim.Sayenizde Tahminligini yeniden bir araya getirdik ve web sitemizi de kurduk.
Adresimiz: www.tahminligi.somee.com 16 haftayı geride bıraktık.Sizin hazırladığınız dosya sayesinde işlerimiz o kadar kolaylaştı ve içeriğimiz o kadar profesyonelleşti ki size çok teşekkür ederiz.
Bu arada siteye girip bakarsanız benim takımın ismi FC Azizyıldıran.Tekrar görüşmek üzere.Vesselam.

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Dosyamı kullanarak bir web sitesi oluşturmanız beni mutlu etti. Birinci olmanız dileğiyle.
İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2007
Hocam ilk 17 hafta bitti.Şimdi sıra geldi Türkiye Kupasına.Arkadaşlar sizin hazırladığınız dosyadaki T.KUP sayfasındaki kura olayının değişmesinin daha iyi olacağını düşünüyorlar.Sizin hazırladığınız dosyada ilk 2 sıradaki takım yarı finallerde kupaya dahil oluyorlardı.
Arkadaşlar onun yerine 18 takım da direkt 6şar takımlı 3 grup rastgele oluşturulsun diyorlar.
Her grupta her takım kendi grubundaki diğer 5 takımla tek maç yapsın.5 maç sonunda gruplardaki ilk 2ler ve en iyi 3.lüğü elde eden 2 takım (toplamda 8 takım) çeyrek finale kalacak.Çeyrek finalde de rastgele 8 takım birbiriyle eşleşecek ve tek karşılaşma ile 4 takım yarı finale kalacak.Onlar da rastgele eşleşerek tek maç yaparak 2si finale kalacak.
Gruplarda iken puan eşitliği durumunda önce averaja bakılacak,sonra atılan gol,sonra en az yenilen gol o da olmazsa ligdeki ilk 17 haftadaki kendi aralarındaki maça bakılacak.
Sizden bunları isterken mahcup oluyorum ama yapıverirseniz çok makbule geçecek.Şimdiden Tüm Tahminligi takımları adına size teşekkür ederiz.

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Gruplardaki torbalar nasıl oluşturulsun? İlk 6 bir torbada, ikinci 6 bir torbada ... şeklinde mi olsun? Bu şekil olursa aynı torbadakiler aynı gruba düşemez. Önemli değil derseniz 1. ve 2. aynı gruba düşebilir.

Excel Vers. ve Dili
2007
sizin dediğiniz şekilde olsun hocam.İlk 6 bir torbada, ikinci 6 bir torbada ...

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Hocam dosya üzerinde değişikler yapacağım.
* PlayOff Sistemini hala kullanıyor musunuz?
* Tahminlerde önce maç skorlarını mı, yoksa oyuncu tahminlerini mi yazıyorsunuz?

Excel Vers. ve Dili
2007
Hocam play off sistemini zannedersem kullanmayabiliriz.Arkadaşlar pek sıcak bakmıyorlar.Ama gene de son haftalarda daha net belli olur.
Tahminlerde önce MAÇLAR sayfasından maçların isimlerini giriyorum ve maçın sonucuna da Oynanmadı giriyorum ve Sonuçları Aktar tuşuna bastıktan sonra LİG sayfasına oyuncu tahminlerini giriyorum.Maçlar tamamlanınca da daha önce Oynanmadı diye girdiğim skorların oynanmış halini giriyorum.
Bir de ben 17 haftalık oynadığımız dosyayı buraya upload edecektim ama dosya boyutu 500kb tan büyük olduğu için upload edemedim.O yüzden başka bir upload servisine yükledim.Linki: http://www.dosyasitesi.com/download.php?file=540a276c32967eef97411eb2986c5857
Yapacağınız değişikliği benim upload ettiğim dosyaya yaparsanız kaldığımız yerden deveam edebiliriz.Şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2007
Hocam bu ne hız
Dosyayı inceledim ama pek çözemedim.Ama istatistiksel verileri geliştirmişsin bu güzel olmuş.
Türkiye Kupası sayfasını benim upload ettiğim dosyaya entegre edebilir misiniz;yani yapılabilir mi?öyle olursa benim için daha iyi olur.Saygılar.